Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Limousin - informace o regionu

Region Limousin je nejméně obydlenou oblastí Francie s čistou přírodou, téměř nepoznamenanou cestovním ruchem.

Území Limousinu se rozkládá na západních svazích sopečného Centrálního středohoří (Massif Central). Téměř celé je pokryto lesními porosty, které protínají jen řeky nebo zrcadlově čisté hladiny jezer. Právě proto se mu říká zelené srdce Francie. Dají se zde podnikat výlety na kole i pěšky, což ocení zejména milovníci cyklistiky a turistiky.

Region ocení ale i milovníci rybaření a vodních sportů, zejména díky velkému množství jezer, řek a potoků. Východní část kraje rovněž nabízí návštěvníkům poutavá historická místa, sopečné kužely a celou řadu dalších zajímavostí. Nachází se zde i chráněné přírodní parky s termálními prameny.

Hlavním městem Limousinu je Limoges. Většině Čechů však bude více známé malé, velice skromné středověké městečko Bergerac, rodiště duchaplného Cyrana. Zdejší oblast je rovněž bohatá na rozlehlé vinice a pověstná pohostinností zdejších vinařských usedlostí.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie