Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jižní Alpy - informace o oblasti

Jižní Alpy se od ostatních okolních pohoří odlišují zejména svou neporušenou přírodou a jedinečnou scenérií, jsou geomorfologicky, klimaticky i kulturně zcela odlišné. Od Francouzských Alp jsou odděleny sedlem Col de Lautaret. Zdejší lyžařská střediska, která se řadí ve Francii mezi ty menší, se nachází mezi třemi národními parky: Écrin, Queyras a Mercantour. Horské masívy, které tato střediska obklopují nejsou tak rozeklané a ostré. Pro Jižní Alpy jsou charakteristické mírné a zaoblené kopce působící mírumilovným dojmem a úbočí hor jsou porostlá modříny. Tyto modřínové porosty jsou velkým lákadlem pro milovníky freeridového lyžování mimo vyznačené sjezdovky. Freeridisté z řad lyžařů i snowboardistů si jich mohou užívat dle libosti. Tento druh zábavy je povolen. Jen velmi málo míst je hlídáno ochránci přírody.

Jižním Alpám se také říká Přímořské Alpy, jelikož k nim neodmyslitelně patří slunečné počasí a bohaté srážky přinášené od Středozemního moře. Přesto, nebo právě proto, jsou Jižní Alpy vyhledávaným cílem turistů a sportovců během letní i zimní sezóny. I když jsou zdejší lyžařská střediska menší a neoplývají tak dlouhými sjezdovkami, poskytují lyžařům kvalitní zázemí, klidné a pohodové lyžování s množstvím dalších aktivit. I tak zde ale najdeme areály, které návštěvníkům nabízí kolem 150 km sjezdových tratí. Jižní Alpy jsou českými turisty přesto neprávem opomíjeny a to zejména proto, že jsou tamní střediska pro nás poměrně dost vzdálená. Pokud je však jednou navštívíte, zjistíte, že rozhodně stojí za to.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie