Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Alsasko - informace o regionu

Alsasko je nejmenším zregionů Francie. Nachází se u hranic s Německem a Švýcarskem. Nabízí polokontinentální klima se studenými zimami a horkými léty. Skládá se ze dvou departmentů - Bas-Rhin a Haut-Rhin, hlavním městem je Štrasburk.

V Alsasku najdou zalíbení všichni, kdo holdují turistice a vodáctví. V regionu vody, jak je mnohdy tento kraj také nazýván, se nachází velké množství podzemních vodních toků, což má samozřejmě vliv i na rozsáhlé přírodní bohatství Alsaska. Oblíbená je například Rýnská „džungle“ na ostrově Ile de Rhinau.

V Alsaském regionu se nachází dva významné parky. Regionální přírodní park Ballons des Vosges a Regionální přírodní park Severních Vogéz, který figuruje dokonce na Seznamu světových biosférických rezervací UNESCO. Okouzlující výhled na zdejší rozmanitou krajinu nabízí nejvyšší hora regionu Grand Ballon.

Cyklistika v Alsasku

Ani milovníci cykloturistiky zde nepřijdou zkrátka. Naopak. Projet celé Alsasko na kole není vůbec žádný problém. Alsasko nabízí velmi hustou síť cyklostezek s více než 2 000 km tras. Táhne se od Vogéz až k Rýnu.

Ve Vogézách byly vytyčeny cyklotrasy výhradně pro jízdu na horském kole. Převýšení se pohybuje od 100 do 1 400 m. n. m. Na výběr jsou zde stezky všech stupňů obtížnosti.

Pro ty méně zdatné sportovce je zde nabídka tras v okolí místních vinic. Všech jsou dobře značené, ideální pro výlet s rodinou. Příjemné projížďky nabízí rovněž cyklostezky zřízené podél kanálů vlévajících se do Rýna.

Alsaská vína

Kromě přírodních krás nabízí Alsasko turistům i svou produkci vína. Celým Alsaskem se táhne téměř čtyřicet vinných stezek. Koná se zde ročně téměř stovka slavností vín a oslav sklizní.

Populární je například Alsaská vinná stezka. V délce 170 km se stáčí od severu k jihu, napříč viničními kopci. V její blízkosti lze nalézt mnoho pohostinných restaurací a sklípků.

Sedm alsaských odrůd:
Riesling (Ryzlink rýnský)
Pinot Blanc (Rulandské bílé)
Pinot gris (Rulandské šedé)
Pinot noir (Rulandské modré)
Muscat d’Alsace (Muškát alsaský)
Sylvaner (Sylvánské zelené)
Gewurztraminer (Tramín)

 

Kontextová reklama.

Štrasburk - hlavní město Evropy

Štrasburk - hlavní město Evropy

Štrasburk je krásné historické město a sídlo mnoha významných evropských institucí. I když je jeho jméno často skloňováno, spojuje si ho stále většina lidí mylně s Německem. Konečně zní tak jeho název a německý vliv je tu zřejmý na první pohled.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie