Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

La Plagne

La Plagne

(1250 – 3250 m. n. m.)
Spojením vesničky La Plagne a Les Arcs vznikla v roce 2003 rozsáhlá lyžařská oblast nazývaná Paradiski. Mezi těmito dvěma středisky funguje moderní visutá lanovka Vanoise Express, která se pohybuje ve výšce 380 metrů nad zemí a kabina najednou pojme až 200 osob. Při cestě se můžete kochat pohledem na nádherný masív Mont Blancu a okolní třítisícové vrcholy. Celkem oblast paradiski nabízí 425 km sjezdových tratí a rozkládá se na ploše 10 tisíc hektarů.

Kromě kvalitních sjezdovek si ve středisku můžete zalyžovat také na 2 ledovcích Chalupe a Varet, které slouží i pro letní lyžování. Místní sjezdovky jsou nejrůznějších obtížností a obsluhuje je dokonalá síť lanovek a vleků. Celkem je zde 11 zelených, 79 modrých, 34 červených a 10 černých sjezdovek. Pro přepravu lyžařů je zde 61 vleků, 35 sedačkových a 9 kabinkových lanovek s celkovou přepravní kapacitou 130 000 osob za hodinu.

Areál la Plagne se vlastně skládá z 10 lyžařských propojených skiareálů, které se rozkládají kolem vrcholku Bellecôte. Jsou zde prudké černé sjezdové tratě i mírné carvingové svahy. Mezi náročné trati patří také černá sjezdovka z Bellecôte nebo černá sjezdovka Emile Allais pod Plagne 1800, která vede téměř po celé délce lesem.

V oblasti Paradiski je kolem 100 km upravovaných běžeckých tratí. La Plagne je také rájem pro vyznavače snowboardingu. Těm je zde k dispozici 5 míst pro snowboard a freestyle. Nad Plagne Bellecôte jsou v současné době dva snowparky - jeden téměř přímo v Bellecôte, kde byla uměle vytvořena U-rampa. Další najdeme něco výše nabízí mnoho terénních nerovností a úprav pro plné vyžití na snowboardovém prkně. Nově byl otevřen také snowpark v Plagne Centre a snowpark na okraji areálu v Montchavin - Les Coches odkud vede lanovka do Les Arcs. Poslední je nad Champagny en Vanoise, což je na jižním úbočí areálu ve výšce 2300 metrů nad mořem.

Pokud chcete zažít něco nového, navštivte místní zvláštnost - olympijskou bobovou dráhu pod La Plagne 1800, kde si můžete zkusit jízdu ledovým korytem na čtyř-bobu nebo dokonce sami na mono-bobu.

V oblasti je také dostatek ubytovacích kapacit, které kromě ubytování poskytují také spoustu zábavy po lyžování – jejich součástí totiž bývají diskotéky, bazény, restaurace či bary. Například termální bazén v Plagne Bellecote mají návštěvníci ubytovaní v Bellecote v ceně permanentky. Jelikož jde o prestižní lyžařskou oblast jsou zde ceny ubytování a dalších doprovodných akcí poněkud dražší. Během sezóny je zde velký počet návštěvníků, což se může projevit na obsazenosti hotelů, rezidencí a apartmánů.

 

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie