Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Avoriaz

Avoriaz

(1000 – 2466 m. n. m.)
Středisko Avoriaz se rozkládá v severní části Francouzských Alp, v blízkosti Ženevského jezera, ve středu oblasti Portes du Soleil - Slunečné brány. Portes du Soleil ležící na pomezí Francie a Švýcarska se stala největší mezinárodní lyžařskou oblastí na světě, která celkově nabízí neuvěřitelných 650 km sjezdovek. Pyšní se také jedinečným a krásným výhledem na nedaleké Ženevské jezero a masív Mont Blanc. Obrovská oblast Portes du Soleil se skládá vlastně z pěti menších areálů, které jsou navzájem propojeny vleky. Ty vzdálenější okrajové areály spojují pravidelně jezdící skibusy. Těmito areály jsou Avoriaz, Chatel, Champéry, Saint Jean d’Aulps a Abondance.

Samotná vesnička Avoriaz se rozrostla na okraji skalního srázu. Jelikož je do střediska zákaz vjezdu jakýmkoliv motorovým vozidlům, starají se zde o přepravu saně tažené koňmi. To jen dokresluje jedinečnou atmosféru tohoto odvážně vyprojektovaného lyžařského centra. Lyžařům jsou v Avoriaz k dispozici tratě nejrůznějších délek a obtížností, vybere si zde opravdu každý. Vzhledem k rozlehlosti areálu nemusíte jet žádnou ze sjezdovek dvakrát a můžete si bez problémů cestovat po svazích mezi Švýcarskem a Francií. Avoriaz bohužel patří mezi jedno z nejdražších francouzských středisek, to se ale také odráží na kvalitě sjezdovek a ubytování a místní architektury. Celkově je zde pro lyžaře připraveno 41 zelených, 110 modrých, 109 červených a 28 černých sjezdovek. Ty jsou obsluhovány 109 vleky, 14 kabinkovými a 83 sedačkovými lanovkami s celkovou přepravní kapacitou 242 tisíc osob za hodinu. Sjezdovky na francouzské straně patří většinou k náročným, nejnáročnější leží v okolí samotného Avoriaz (oblast Hauts Forts). Tam na zkušené lyžaře čeká nejdelší 4 km dlouhá černá neupravovaná trať Crozats + 3 další černé, z nichž jedna nese název "Coupe du Monde".

Také pro vyznavače snowboardingu je v tomto rozlehlém areálu připraveno několik snowparků. Právě v Avoriaz je nejširší nabídka, najdeme zde Snowpark Arare s half-pipe, skoky a raily, snowpark Chapelle s boardercrossem, skoky, překážkami a 120 metrů dlouhou superpipe. Menší fun park naleznete i v Les Gets. Celá oblast Portes du Soleil je protkána 245 km běžeckých tras, které jsou pravidelně upravovány. Vydat se můžete také na lyžařský výlet přes několik údolí, například k vyhlídce Torgon nad Ženevským jezerem.

Avoriaz nabízí množství dalších aktivit, jako jsou pěší výlety na sněžnicích, jízda na sněžném skútru, na saních se psím spřežením, létání na motorovém rogalu, paragliding, vyhlídkové lety helikoptérou k masivu Mont Blanc či heliskiing ve Švýcarsku. Odpočinout si pak zajděte do sauny, na fitness do Altiform Fitness Center, na kluziště nebo si zahrajte squash. Ve středisku je rovněž spousta obchodů, restaurací, barů, diskoték, lékařská služba i kino. Vzdálenost Avorias od Prahy je 990 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie