Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Flaine - Samoens

Flaine - Samoens

(800 – 2500 m. n. m.)
Moderní středisko Flaine – Samoens je hlavním centrem oblasti Grand Massif, která se dělí na 4 hlavní ubytovací a lyžařské oblasti: spadá pod ní Les Carroz, Morillon, Samoens a samotné Flaine. Tato oblast se rozkládá mezi městy Chamonix a Ženevou v Severních Savojských Alpách. Při výstavbě střediska bohužel nebylo pamatováno na estetiku, proto vás zdejší architektura příliš neosloví. Vyrostly zde většinou betonové paneláky, na které však brzy zapomenete, jakmile si zalyžujete na solidních tratích v blízkosti Mont Blancu. Na svazích jsou velmi dobré sněhové podmínky až do pozdního jara. Navíc většina svahů ve Flaine je orientována na sever nebo severovýchod, což zaručuje kvalitní sníh i odpoledne. Flaine – Samoens dnes patří mezi největší lyžařská střediska v Evropě.

Lyžařský areál nacházející se nad Flaine nabízí množství nejrůznějších sjezdovek pro začátečníky i zdatné lyžaře. Uměle zasněžováno je asi 45% tratí.  Nejvíce je zde červených sjezdovek, které jsou krásně široké a najdeme je hlavně sektoru Platieres a Veran. Na lyžaře v areálu celkově čeká 15 zelených, 53 modrých, 51 červených a 16 černých sjezdovek, které jsou obsluhovány 41 vleky, 6 kabinkovými a 28 sedačkovými lanovkami. Jejich celková přepravní kapacita je 74 tisíc osob za hodinu.

Ve Flaine je pamatováno také na snowboardisty, na které čekají tři snowparky s množstvím překážek, které jsou určeny všem výkonnostním skupinám. V okolí střediska Flaine – Samoens se nachází 10 km upravovaných běžeckých stop.

Pokud si budete chtít po lyžování odpočinout nebo se pobavit, navštivte místní obchody, restaurace, bary, diskotéku nebo si zajděte do kulturního centra, kde se pořádají různé večerní show, klasické i jiné koncerty. Ponořit se můžete do hřívaného krytého bazénu, zajít si na kluziště, do fitness centra, sauny, solária nebo na masáže. Místní zajímavostí je podobně jako ve Val Thorens zimní automobilová dráha se školou smyku. Jestliže byste chtěli vyzkoušet něco jiného než lyžování nebo snowboarding, máte možnost. Ve Flaine se projeďte na sněžném skútru, vyzkoušejte paragliding, krytou lezeckou stěnu nebo vyhlídkové lety helikoptérou k masivu Mont Blanc. Středisko Flaine – Samoens je od Prahy vzdáleno 1050 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie