Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bagnac-sur-Célé

Bagnac-sur-Célé

Vesnice Bagnac-sur-Célé se nachází v regionu Midi - Pyrénées na jihu Francie. Rušná obec s asi 1 700 obyvateli leží na břehu řeky, vzdálená od Figeac 14 km, od Decazeville 17 km a 48 km od Aurillac. Bagnac nabízí návštěvníkům různé kulturní i sportovní možnosti. Na své si zde přijdou zejména milovníci pěší turistiky a jízdy na horském kole. Místo se hodí pro klidnější rodinnou dovolenou.

V obci jsou k dispozici veškeré služby včetně obchodů, restaurace a baru. Blízkost řeky poskytuje návštěvníkům možnost sportovního vyžití na kánoích, při raftingu, případně při rybaření. V okolí se nachází řada turistických stezek a cest pro túry na horském kole.

Pyreneje jsou domovem více než 400 druhů rostlin, z nichž 160, jako například máčku pyrenejskou různé druhů lilií a drobné fialové krokusy nenajdete nikde jinde. Tato rozmanitá květena poskytuje útočiště jedinečným motýlům, jako jsou například gavarnie modrý a gavarnie prsténkový.

Na horních horských svazích se poměrně ničím nerušeni množí velcí dravci. Ohromní ptáci kroužící vysoko na obloze jsou sup bělohlavý, orlosup bradatý a sup mrchožrout. Mezi další vzácné druhy patří sněžné koroptve, svišti a pyrenejský vychuchol (rejskovi podobný, částečně vodní savec). Přežívá už jen hrstka medvědů brtníků a dokonce jim hrozí vyhubení. Jsou totiž zahnáni do vyšších horských oblastí, daleko od svého přirozeného prostředí v nižších polohách parku.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie