Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mirepoix

Mirepoix

Středověké město Mirepoix se nachází na jihu Francie, v regionu Midi-Pyrénées. Kouzelné městečko leží v srdci Katharenska, 70 km jižně od Toulouse, 120 km od Perpignan a 45 km od Carcasonne. Mirepoix nabízí návštěvníkům obrovské množství památek a architektonických skvostů.

Dnes je celá tato oblast jednou z nejatraktivnějších v jižní Francii. Městečko Mirepoix najdete poněkud stranou obvyklých turistických cest. Je to městečko, které jako by pořád ještě žilo napůl ve středověku. Celé jeho členité náměstí je lemováno barevně hezky sladěnými dřevěnými domy s řezbářsky umně vyzdobeným podloubím. Celé městečko bylo kdysi obydleno kacíři a jeho obyvatelé stačili i se starostou utéci před křižáky z Paříže na západ do hor.

Opevněné město Mirepoix z 13. století, severovýchodně od Foix, je proslulé díky svému nádhernému hrázděnému podloubí kolem centrálního náměstí, ohromné gotické chrámové lodi a ladné věži své katedrály. Nejrušnější je toto město v době trhů (čtvrtek nebo sobota) nebo během největšího trhu s dobytkem v tomto regionu, konaného 2x do měsíce.

Veškeré služby jsou k dispozici v místě. Nachází se zde muzeum a řada vzácných pamětihodností. V létě se mohu návštěvníci Mirepoix koupat v bazénu či věnovat se řadě různých vodních i jiných sportovních aktivit na jezeře Montbel (15 km) s přírodní pláží. Sportovci se zde mohou věnovat plachtění (škola plachtění), kánoím, potápění nebo rybaření, jsou zde k dispozici i šlapací čluny.

Nabízí se zde možnosti vyzkoušet rajtování nebo zahrát si tenis. Okolní krajina láká k provozování horské turistiky a horolezectví. V blízkém okolí je množství turistických stezek a cest pro túry na horském kole. Přibližně 30 km od Mirepoix je lyžařská oblast.

Tipy na výlety
Celodenní výlet do samého srdce Pyrenejí až do Cirque de Gavarnie (doporučujeme pohodlnou obuv) s nádhernými přírodními scenériemi a vodopády. Na cestu k vodopádům se vypravíte pěšky, ale pokud chcete zažít trochu dobrodružství, dá se využít i místně nabízený „dopravní prostředek“ – jízda na mezku, která se stane bezpochyby nezapomenutelným zážitkem tohoto výletu.

Z kouzelného městečka Mirepoix lze uskutečnit výlet až do Andorry. V tomto ministátečku možnost výhodných nákupů.

Ne příliš daleko od Andorry se na samotném úpatí Pyrenejí nachází městečko Foix, které ve středověku bylo hlavním městem stejnojmenného knížectví. Vévodí mu mohutný hrad hrabat z Foix, z jehož tří věží mají dvě starší čtvercový tvar, třetí nejnovější (z 15. století) má tvar kruhový. Ze stísněných a trochu ospalých uliček, které se klikatí v podhradí, stejně tak jako z divoké bystřiny, která skálu s hradem obtéká, dýchá romantika zašlých časů.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie