Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Saint Céré

Saint Céré

Malé město Saint Céré se nachází na jihu Francie, v regionu idi-Pyrénées. St.-Céré je kouzelné malé trhové městečko a dobrý výchozí bod pro výpravy do údolí řeky Lot. Saint Céré má ideální výchozí polohu pro zajímavé výlety do okolí. Na své si zde přijdou milovníci turistiky a cykloturistiky.

Městečko s 3 700 obyvateli leží 55 km od Brive, 65 km od Aurillac a 75 km od Cahors. Saint Céré nabízí návštěvníkům možnost věnovat se řadě kulturních i sportovních aktivit. V obci jsou k dispozici veškeré služby včetně obchodů s potravinami a restaurace. Nechybí zde kino, muzeum a zajímavé pamětihodnosti.

Podél jeho malebných ulic, tržnice a sídel s balkony z 15. století protéká řeka Bave. Severně nad ním se tyčí dvě věže hradu St.-Laurent-les-Tours z 12. a 15. století, domova umělce Jeana Lurçata od roku 1945 až do jeho smrti v roce 1966. Dnes zde sídlí muzeum jeho prací a galerie ve městě prodává jak originály, tak reprodukce.

Tipy na výlety
Zdejší turistické možnosti jsou velmi příjemné, vyjížďky na koních, projížďky na loďkách, několik velmi zajímavých malých muzeí a množství jeskyní. Údolí řeky Lot se hemží také hrady.

Figeac (55 km) je nádherné starobylé tržní město. Významným zdejším průmyslem bylo zrpacovánvání kůží a mnoho půvabných středověkých domů ve starém městě má osmiboké komíny a otevřené soleilhos – sušicí komory, na horním patře. Ve Figeac se narodil egyptolog Jean-François Champollion žijící v 19. století, který jako první rozluštil egyptské hieroglyfy s použitím trojjazyčného nápisu na Rossetské desce.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie