Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Carennac

Carennac

Malá vesnice Carennac se nachází na jihu Francie, v regionu Midi - Pyrénées a je vzdálena 10 km od Bretenoux, 22 km od Rocamadour a 50 km od Brive. Carennac nabízí návštěvníkům řadu zajímavých architektonických i přírodních míst, která stojí za vidění.

V obci jsou k dispozici veškeré služby včetně bazénu, obchodu s potravinami a restaurace. Carennac se bude líbit všem milovníkům cyklistiky a jízdy na horském kole. Carennac se hodí pro rodinnou dovolenou, zejména děti uvítají návštěvu aquaparku La Saule.

Tipy na výlety

Rocamadour
Vesnice Rocamadour, umístěná v rozsedlině ohromné rokliny řeky Alzou, je jedním z nejpůsobivějších a také nejnavštěvovanějších míst ve Francii. Ve 12. Století se tato vesnice proslavila díky nálezu mužského těla, o kterém se věřilo, že se jedná o tělo Zacheáše, manžela sv. Veroniky, který byl překřtěn na sv. Amadoura. Těmto ostatkům pohřbeným pod již existující kaplí věnované Panně Marii, byly brzy přisouzeny další zázraky a začali se sem scházet poutníci z nejrůznějších míst. Z vesnice vede nahoru ke svatyni Černé Madony a k hrobce svatého ohromné schodiště.

Gouffre de Padirac
Na východ od Rocamadouru se nachází ohromná vápencová propast, asi 100 metrů široká a 246 metrů hluboká. Vede k podzemnímu systému jeskyní, který je dlouhý až 15 kilometrů. Výtahy a schody vedou až na dno této propasti a lodě s plochým dnem provezou návštěvníky osvětlenými jeskyněmi po podzemní řece. Přibližně po 315 metrech se turisté dostanou až do Salle du Grand Dôme, 90 metrů vysoké rozlehlé jeskyně, která patří k největším na světě.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie