Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lauzerte

Lauzerte

Jihofrancouzská vesnice Lauzerte se nachází v regionu Midi-Pyrénées. Lauzerte je označována jako jedna z nejkrásnějších vesnic Francie. Kouzelná vesnička leží asi 45 km jiho-západně od Cahors a 40 km od Montauban, od Moissac je vzdálena 25 km. Vesnice je situována na trase poutní cesty "St Jacques de Compostelle".

Lauzerte se vyznačuje svou vynikající gastronomií a zemědělskými produkty (husí játra). Veškeré služby jsou k dispozici v místě. Nachází se zde muzeum a zajímavé pamětihodnosti. Pozoruhodné jsou například domy z bílého kamene (Quercy Blanc). Turistům se zde nabízí vynikající panoramatický výhled od Cahors až k Valence d'Agen.

Návštěvníci se v Lauzerte mohou věnovat různým sportovním aktivitám. Možnost koupání, kánoí a veslování se nabízí jen 1 km od vesničky. Je zde k dispozici bazén a možnost zahrát si tenis. Golfové hřiště s 18 jamkami najdou příznivci golfu a možnost rajtování v Sauveterre (20 km). V okolí se nachází síť turistických stezek a možností pro túry na horském kole.

Tipy na výlety
Malé městečko Moissac na severním břehu řeky Tarn je proslulé plastikami na opatském kostele. Kostel, zčásti v románském a zčásti v gotickém slohu je velmi impozantní, ale plastiky z 12. století na jeho jižním průčelí jsou ohromující.

Montauban, je jedním z několika měst na řece Tarn postavených z růžových cihel. Město bylo založeno ve 12. století hrabětem z Toulouse. Opevněný kostel Église de St.-Jacques, z větší části pocházející až z 13. století, stojí nedaleko mostu Pont Vieux, který je svým slohem podobný mostu v Albi.

Pouť do Compostela
Symbol mušle, který se objevuje po celé jihozápadní Francii, označuje úseky na ohromné poutní cestě do Santiaga de Compostela v severozápadním Španělsku. Společně s Jeruzalémem a Římem bylo toto místo jedním z nejvýznamnějších svatostánků středověkého křesťanského světa. Přes Francii vedou čtyři hlavní poutní trasy. Všechny se pak sbíhají směrem a na jihozápad buď k průsmyku Roncesvalles, nebo Somport, kde překročí Pyreneje, aby pak přes Navarre pokračovaly jako jediná trasa.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie