Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Toulouse

Toulouse

Toulouse je jedno z největších francouzských měst ležící v nížině na řece Garonně při západním okraji Languedoku. Toulouse  - regionální hlavní město a prosperující centrum technologického a leteckého výzkumu, si však stále ve svém srdci udržuje půvabné starobylé, cihlově růžové ulice starého města. Je to velmi rušné město s největší studentskou populací ve Francii mimo Paříž.

Historie je v Toulousi silně hmatatelná. Vydejte se na toulky středověkými uličkami nebo po březích Canal du Midi. Prohlédněte si nádherně opravené architektonické památky a užijte si vzrušující atmosféru rugbyových zápasů. Projděte si toto starobylé město nejprve pěšky a poté zcela změňte tempo a udělejte si výlet nejmodernějším metrem, jehož každá stanice je připsaná jinému týmu architektů a umělců.

Od konce 19. stol. se Toulouse stává kolébkou francouzského letectví. I dnes moderní letecké závody představují hlavní průmyslové odvětví ve městě. Proměňte se v astronauta v Cité de l’Espace nebo v budoucího pilota Airbusu A380!

Oblíbeným místem odpočinku a rekreace je rozlehlý park na ostrově uprostřed řeky, přístupný z mostu Pont-St-Michel. Jsou zde koupaliště, sportovní stadiony, výstaviště atd. Ve dne i v noci oslavujte ve vinných sklepích, v restauracích, na studentských slavnostech nebo významných festivalech tohoto města trefně přezdívaného „růžové město" (ville rose).

Někdejší keltské oppidum se změnilo za římské epochy v kvetoucí město Tolosa. Ještě v 8. stol. bylo střediskem království Vizigótů. Hrabata z Toulouse a vévodové akvitánští je učinili ve středověku jedním z nejvelkolepějších dvorních sídel v Evropě.

Bazilika postavená na počest sv. Sernina, je největším románským chrámem v Evropě (vysvěcená v roce 1096), ale její chrámová loď a věž jsou ze 13. století) a byla nejkrásnějším ze všech poutních kostelů. Nenechte si ujít také gotický kostel Les Jacobins s jedinou řadou pilířů, které se směrem nahoru rozšiřují až do vějířové klenby nad apsidou. Výjimečné románské plastiky z toulouských kostelů a klášterů byly shromážděny v Musée des Augustins.

Pozornosti návštěvníků by nemělo ujít Espace d´Art Moderne et Contemporain v bývalých klášterech ve čtvrti St.-Cyprien. Kousek za městem se nachází Cité d´Espace - populární interaktivní muzeum s replikou rakety Ariane a vesmírné stanice Mir.

Co ještě nevynechat:
- náměstí Place du Capitole a radnici - Baziliku Saint-Sernin
- Staré Toulouse s měšťanskými domy Assézat (nadace Bemberg) a Bernuy
- Canal du Midi, zařazený Unescem na Seznam světového dědictví
- břehy řeky Garonny: nábřeží Promenade Henri-Martin, parky Prairie des Filtres a Jardin Raymond-VI
- gastronomické speciality: Cassoulet, husí játra, Armagnac

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie