Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lézat sur Leze

Lézat sur Leze

Historická vesnice Lézat sur Leze se nachází na jihu Francie, v regionuMidi-Pyrénées a je situována 40 km jižně od Toulouse a 45 km od Foix. Vesnička Lézat sur Leze nabízí návštěvníkům řadu zajímavých architektonických i přírodních skvostů.

V Lézat sur Leze je krásná zátoka, která přímo láká návštěvníky ke koupání v příjemné vodě, případně vyzkoušet kánoe. Veškeré služby se nacházejí v místě. Je zde také muzeum a zajímavé pamětihodnosti. Pozoruhodné jsou například kaple a studna St Antoine. V okolí se nachází množství turistických cest.

Tipy na výlety
Foix – hlavní město départementu Ariége, bylo ve středověku mocnou základnou bouřlivých hrabat z Foix. Dimon de Montfort musel 4x obléhat zdejší hrad, než se mu v roce 1211 podařilo obsadit tuto baštu katarské víry. Dnes je Foix město klikatých uliček, kterému vévodí tři hlavní hradní věže. Na tu nejstarší z 11. století stojí za to vyšplhat, protože nabízí velkolepou vyhlídku na celé město a předhůří Pyrenejí.

Údolí Ariége, bohaté na pamětihodnosti – od katarských hradů až po prehistorické jeskyně s nástěnnými malbami jsou snadno dostupné (asi hodinu jízdy autem) z Toulouse. Je jednou z nejvhodnějších pyrenejských oblastí pro krátký pobyt. Z Toulouse se do údolí Ariége dostanete přes údolí řeky Léze. Ačkoliv divoká horská krajina působí dramaticky, jízda autem až tak hrozivá není.

Prehistorické jeskyně (např. Mas d´Azil v Ariége) jsou v průběhu roku otevřeny v rozličnou dobu a do některých se dostanete pouze po objednání, protože počet návštěvníků je omezen. Před návštěvou jeskyní si otevírací doby a další informace ověřte v turistické kanceláři ve Foix nebo přímo v konkrétní jeskyni.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie