Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Biars-sur-Cère

Biars-sur-Cère

Malá kouzelná vesnice Biars-sur-Cère se nachází na jihu Francie v regionu Midi - Pyrénées. Obec leží 65 km od Cahors, 46 km od Aurillac a 26 km od Rocamadour. Biars-sur-Cère nabízí návštěvníkům řadu pozoruhodných míst, přírodní i architektonické zajímavosti.

Návštěvníci se v Biars-sur-Cère mohou věnovat různým sportovním aktivitám, na své si zde přijdou milovníci turistiky, horských kol a horolezectví. Sportovci se zde mohou věnovat také rybaření a kánoím, případně v nedaleké St Céré (10 km) hraní golfu (9 jamek). V místě jsou k dispozici běžné služby včetně obchodů, restaurace, kina a muzea.

Tipy na výlety
Pozornost v blízkém okolí si zaslouží zámky, různé jeskyně, propast Padirac a především středověké město Rocamadour.

Vesnice Rocamadour, umístěná v rozsedlině ohromné rokliny řeky Alzou, je jedním z nejpůsobivějších a také nejnavštěvovanějších míst ve Francii. Ve 12. Století se tato vesnice proslavila díky nálezu mužského těla, o kterém se věřilo, že se jedná o tělo Zacheáše, manžela sv. Veroniky, který byl překřtěn na sv. Amadoura. Těmto ostatkům, pohřbeným pod již existující kaplí věnované Panně Marii, byly brzy přisouzeny další zázraky a začali se sem scházet poutníci z nejrůznějších míst.

Na východ od Rocamadouru je ohromná vápencová propast Gouffre de Padirac, asi 100 metrů široká a 246 metrů hluboká, která vede k podzemnímu systému jeskyní až 15 km dlouhému. Na konci 19. století zde speleologové objevili pravěké naleziště a rozlehlé jeskyně. Salle du Grand Dôme je 90 metrů vysoká rozlehlá jeskyně, která patří k největším na světě.

Středověké město Cahors s překrásným komplexem věží, hradeb a mostů je kolem dokola téměř celé chráněno ohybem řeky Lot. Město bylo v minulosti prosperující, dobře chráněné a pyšné na svou starobylou univerzitu. Obdivuhodnou památkou na jeho středověkou vznešenost je proslulý most Pont Valentré z 14. století, klenoucí se přes řeku Lot v sedmi gotických obloucích a chráněný třemi opevněnými věžemi.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie