Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Montcuq

Montcuq

Kouzelná vesnice Montcuq se nachází na jihu Francie, v regionu Midi-Pyrénées a je jedním ze zastavení proslulé Svatojakubské poutě do Compostela. Vesnička se rozkládá na vyvýšeném místě a je vzdálena jen 27 km jiho-západně od Cahors a 80 km severo-západně od Toulouse.

Montcuq se čtyřmi hřbitovy nad vesnicí, starým centrem a kostelem Église–Saint–Hilaire poskytuje turistům další běžné služby, jako jsou obchody a restaurace. Montcuq nabízí návštěvníkům možnost koupat se v bazéně a věnovat se řadě různých vodních i jiných sportovních aktivit. V Montcuq si přijdou na své milovníci pěší turistiky a výletů na horském kole.

Již od dnů biskupa Godescalca se poutníci vydávají po mši v katedrále v Le Puy en Velay na 1 600 kilometrů dlouhou cestu do Španělska. Poté,co poutníci dojdou do regionu Midi–Pyrenäen k vrcholkům Aubracu, čekají jí je místa s bohatou historií spojená s poutnictvím. Na každé etapě je snažení poutníků odměněno velkolepým uměleckým dílem. Umělecké portály kostelů a opatství, slavná náboženská města podél Via Podiensis jsou odměnou za poutní cestu, ať pěšky, na kole nebo na koni.

Tipy na výlety
Svatojakubská cesta z Montcuq vede po pěšině, později po silnici, pak opět po pěšině okolo zámku Château Charry a přes pole a občas lesem do Lauzerte, které bylo ve 12. století postaveno na strmém kopci jako opevněné město. Kostely Saint–Barthélemy a Notre–Dame–des–Carmes, součást starého karmelitánského kláštera, jsou pěkným příkladem sakrálních staveb. Také je zde poutnická zahrada s výstavou fotografií ze Svatojakubské cesty.

Via Podiensis je jednou ze čtyř historických svatojakubských cest ve Francii , která je popsána v průvodci pro poutníky Liber Sancti Jacobi (ze 12. století). Její začátek je v Le Puy v Auvergne, vede přes Francouzské středohoří – Massif central a končí na úpatí Pyrenejí v Saint Jean Pied de Port. Dnes se Via Podiensis v podstatě kryje s dálkovou turistickou cestou GR 65.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie