Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Le Touquet

Le Touquet

Letovisko Le Touquet se nachází na severu Francie, v regionu Nord - Pas de Calais. Rušné lázeňské město obklopené krásnou přírodou je situováno mezi mořem a lesem. Město u ústí řeky Canche patří k nejelegantnějším z letovisek natěsnaných podél písečných pláží severního pobřeží. Le Touquet leží v pozoruhodné přírodě, 125 km od Lille, 220 km od Paříže.

Ve městě Le Touquet se nachází jak dlouhé pláže, tak butiky a vilky ve stínu stromů. Le Touquet jsou lázně zaměřené na léčbu dýchacích cest. Veškeré služby jsou zde k dispozici včetně možnosti využít thalassoterapii. V Le Touquet se nabízí řada kulturních možností. Je zde diskotéka, kasino, muzeum, kino a řada pamětihodností. Ve městě se konají četné koncerty.

Le Touquet (přezdívané jako Pařížská pláž) bylo velmi elegantním městem už v době, kdy sem přijel prin z Walesu (budoucí král Edward VIII.) se svými hosty. I dnes si toto město se svými secesními domy i budovami ve stylu art deco zachovalo tvář té doby.  Díky svému letišti, kasinu, dostihové dráze, golfovému hřišti, hotelům skvělým restauracím a pařížským butikům stále zůstává nejvýznamnějším letoviskem na severním pobřeží.

Pyšní se navíc úžasnými plážemi nabízejícími mnoho zábavy, jako například plážové plachtění, diskotéky a noční kluby i nedaleký dětský zábavní park Bagatelle. V Le Touquet je k vidění zátoka Canche a divoké duny. Za pozornost zde stojí také plachtový vůz (segelwagen). Středisko je ideální pro rodinnou dovolenou.

Sportovním nadšencům Le Touquet nabízí množství sportovních příležitostí. Mohou se v Le Touquet věnovat plachtění (je zde i škola plachtění), surfování, kánoím, tenisu, golfu, minigolfu či rajtování. V okolí Le Touquet je mnoho cest pro turistiku i výlety na horském kole.

Nejpozoruhodnějším rysem normandské krajiny je její úžasná rozmanitost. Skalnaté majestátní pobřeží pomalu ustupuje zlatým plážím, kulturní a normandské riviéře, jejímž centrem jsou městečka Deauville a Trouville –sur-Mer. Normandie je oblast výrobců sýra, palíren kalvádosu a malých restaurací, kde můžete velmi dobře a beze spěchu poobědvat. A všude kolem jsou malebné kamenné vesničky, hrázděná panství a statky dávající na obdiv své architektonické dědictví, které přežilo dokonce pustošení během 2. světové války.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie