Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bernay - informace o obci

Bernay je malé starobylé městečko v Normandii nedaleko pobřeží Atlantického oceánu na severo-západě Francie. V Bernay se bude líbit milovníkům architektonických památek. Bernay ukrývá řadu pamětihodností. Za návštěvu zde stojí mimo jiné staré čtvrti s hrázděnými domy, kulturní muzeum, románské kláštery a basilika Notre-Dame de la Couture.

Město, jímž protéká řeka Charentonne vzniklo kolem opatství, které bylo založeno v roce 1000. Pěkným příkladem normandské architektury jsou staré čtvrti, jejichž domy z hrázděného zdiva činí prohlídku výjimečnou. Vyznačený okruh umožňuje volnou procházku po městě.

V okolí Bernay mohou turisté navštívit opatství Beč Hellouin, dodnes obývané benediktiny, zámek Champ du Bataille (XVII. -XVIII. století) a hrad Harcourt. Obchodní a živé Bernay leží 60 km jižně od Deauville, 150 km západně od Paris a 71 km jiho-východně od Caen.

Zajímavost
Edith Gassionová, alias Edith Piaf - jedna z nejslavnějších zpěvaček šansonu na světě měla velmi drsné dětství a jedna z legend praví, že jako malou holčičku, vychrtlou a špinavou Edith, po válce otec odvezl ke své matce, která pracovala v nevěstinci právě v Bernay. Tady děvčátko prožilo údajně šťastné období v péči prostitutek, přesto tu kvůli zanedbanému zánětu rohovky na čas osleplo. Zrak jí měly vrátit modlitby lehkých holek ke svaté Tereze.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie