Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Valfréjus

Valfréjus

(1550 – 2737 m. n. m.)
Valfréjus je menší lyžařské středisko, které najdeme v údolí Maurienne, mezi středisky La Norma a Valmeinier. Rozkládá se nedaleko hranic s Itálií a na francouzské poměry nabízí jen málo sjezdovek, zato však vysoké kvality. Většina z nich totiž leží v nadmořské výšce nad 2000 metrů. V městečku zůstala zachována původní horská architektura, což mu dodává velmi příjemnou atmosféru.

Středisko nabízí sjezdovky určené jak pokročilým lyžařům, tak i začátečníkům. Svahy jsou situovány převážně na sever, což umožňuje lyžování až do pozdního jara. Přímo z náměstí ve Valfréjus jezdí kabinková lanovka do výšky 2500 metrů a pak až na vrchol. Nejvyšším vrcholem areálu je 2373 metrů vysoká Punta Bagna, odkud vedou dolů náročné černé sjezdovky. Vybrat si však můžete i méně náročný sjezd po modrých tratích. Celkově areál nabízí 16 modrých, 4 červené a 4 černé sjezdovky, které obsluhuje 6 vleků a 6 lanovek. Z Valfréjus se za mírný poplatek dostanete do Trois Vallées. Do Orelle je to z Valfréjus 19 km. V okolí Valfréjus jsou také další lyžařská střediska, které stojí za návštěvu - La Norma nebo Aussois. Platí tam dokonce na jeden den stejný skipas.

Pro snowboardisty je pod vrcholem Punta Bagna připraven menší snowpark. Pokud už budete mít lyžování dost, běžte si zarelaxovat do místního krytého bazénu v rezidenci Chalet Club, zajděte si na výlet na sněžnicích nebo vyzkoušejte paragliding. V městečku jsou dva velké obchody, pekárna, restaurace, bistra, bary a diskotéky.

Vzdálenost střediska od Prahy je 1110 km.

 

Kontextová reklama.

Valfréjus – lyžování ve Francii pro celou rodinu

Valfréjus – lyžování ve Francii pro celou rodinu

Středisko Valfréjus patří mezi menší lyžařská střediska Savojských Alp, které ovšem má co nabídnout lyžařům všech úrovní a milovníkům dalších zimních sportů. Valfréjus se rozkládá v nadmořských výškách od 1550 až do 2737 metrů a většina sjezdovek je umístěna ve výšce nad 2000 metrů, což je zárukou dobrých sněhových podmínek.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie