Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Valmeinier - Valloire

Valmeinier - Valloire

(1450 – 2600 m. n. m.)
Oblast Valmeinier - Valloire leží na úpatí hory Mont Trobor měřící 3178 metrů nad mořem a Grand Galibier s výškou 3228 metrů nad mořem. Rozkládá se na začátku údolí Maurienne, kde dále najdeme  centra jako Valfréjus, La Norma a Val Cenis. Oblast je rozdělena na tři části: Valmeinier 1500, Valmeinier 1800 a Valloire. Valmeinier 1500 a Valloire jsou staré vesničky s mnoha cennými historickými památkami, Valmeinier 1800 se stal moderním lyžařským centrem.

Lyžařský areál co do velikosti patří ve Francii mezi menší, lyžuje se na třech hřebenech, kde je k dispozici množství sjezdovek na ploše 1600 hektarů. Nejkvalitnější tratě najdeme mezi Valmeinier 1500 a Valloire. Je zde nádherná příroda, dobré sněhové podmínky až do pozdního jara díky kvalitnímu systému zasněžování. Většina sjezdovek je orientovaná na sever nebo západ a 70% z nich leží v nadmořské výšce nad 2000 metrů. Celkem je zde kolem 150 km sjezdovek nejrůznějších obtížností, které jsou připraveny pro všechny skupiny lyžařů. Nad Valloire se nachází dvě homologované tratě. Jedna pro sjezd v délce téměř 4 km s převýšením 1000 metrů a druhá pro Super G s délkou 2200 metrů a převýšením 650 metrů. Část Valmeinier 1800 je určena spíše pro rodiny s dětmi. Celkově je ve středisku 25 modrých, 34 červených a 6 černých sjezdových tratí, které jsou obsluhovány 16 vleky, 16 sedačkovými a 2 kabinkovými lanovkami s celkovou přepravní kapacitou 41 800 osob za hodinu. Je zde také možnost večerního lyžování na osvětlených sjezdovkách a večerních sjezdů s pochodněmi.

Ve Valmeinieru je pro běžkaře připraveno 15 km upravovaných běžeckých tras a ve Valloire dokonce 40 km. U sedačkové lanovky Château Ripaille, na hřebenu mezi Valloire a Valmeinier, čeká na snowboardisty snowboard park s U-rampou, boardercrossem, skoky a raily.

Po lyžování zajděte navštívit městečko Valloire, kde na vás čeká množství barů, restaurací, diskoték a pro aktivní odpočinek kluziště, paragliding či sáňkařská dráha. Vyzkoušet zde můžete chůzi na sněžnicích a jízdu se psím spřežením. Můžete si zajít zabruslit, zahrát bowling, navštívit fitness centrum nebo saunu. Každoročně se zde koná soutěž ve vytváření ledových soch, které následně dodávají areálu atraktivitu.

Ubytování ve Valmeinieru nabízí několik rezidencí a privátních apartmánů.Vzdálenost od Prahy je 1115 km.

 

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie