Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Maurienne

Maurienne 

V Savojských Alpách se mezi alpskými velikány Mont Thabor (3 178 m. n. m.) a Grand Galibier (3 228 m. n. m.) rozkládá atraktivní lyžařská oblast Maurienne. Tvoří ji několik vzájemně propojených lyžařských středisek, která svým návštěvníkům poskytují příjemný požitek z lyžování uprostřed nedotčené přírody.

Maurienne a zvláště pak horní část nazývaná Haute Maurienne je poseta celkem 24 známými i méně známými lyžařskými areály. Maurienne si však zakládá na tom, že zde nenajdete vyhlášené mamutí skiareály, ale spíše poklidnější a menší centra nabízející komfort a možnosti strávení úžasné zimní dovolené. Celkem pod oblast Maurienne spadá více než tisícovka kilometrů sjezdovek nejrůznějších náročností. Oblast táhnoucí se v délce cca 80 km sousedí s dalšími vyhlášenými lyžařskými oblastmi Grandes Rousses, Les Trois Vallées a Espace Killy.

Lyžařská oblast Maurienne nacházející se na širokých pláních pod vysokými horskými hřebeny poskytuje opravdu pestré možnosti lyžování na dobře připravených sjezdových tratích všech stupňů obtížnosti. Potěšeny zde budou rodiny s dětmi i zkušení lyžaři. Jelikož se většina lyžařských areálů nachází v nadmořské výšce nad 2000 metrů, panují zde po celou sezónu až do jara velmi dobré sněhové podmínky. V případě potřeby se o kvalitní terén níže položených sjezdovek starají sněžná děla.

K nejznámějším střediskům v údolí Maurienne patří La Norma, Val Cenis, Valfréjus a Valmeiner-Valloire. La Norma nabízí hodně pestré lyžování na sjezdovkách vedoucích po vysokohorských loukách i lesem. Ve velkém sem přijíždějí také milovníci freeridu. Výhradně nad hranicí lesa se jezdí ve středisku Valfréjus, které připomíná velkou sněhovou houpačku v jednom údolí. Pro začínající nebo rekreační lyžaře, kteří si nepotřebují nic dokazovat a nevyhledávají náročné terény je ideální Val Cenis. Rodiny s malými dětmi pak míří především do Valmeinieru, kde najdou ve třech údolích dostatek širokých zelených a modrých sjezdovek. Začátečníci mají spoustu možností, kde se zdokonalovat a rekreační lyžaři si mohou užít klidné lyžování většinou na sluníčku.

Snowboardisty jistě potěší připravený funpark u Grey du Quart a milovníky běžeckého lyžování zase kilometry udržovaných tratí. Na 600 km běžeckých tratí se nachází ve střediscích Le Grand Coin, Albiez Le Jeune, Sollières Sardières, Aussois a Bessans. Dalších 15 km běžeckých stop je ve Valmeinieru a 40 km ve Valloire. Za specialitu Maurienne jsou považovány výlety na sněžnicích. Krajina je zde protkána desítkami kilometrů pěšinek. Je možné zde podnikat lehké procházky na sluníčku, ale také těžké celodenní pochody do vysokých údolí. Nejznámější je dvacetikilometrová túra seznamující návštěvníky s opevněními, která tady vznikla během francouzsko-italských sporů o Savojsko. K aktivnímu odpočinku láká také bruslení či jízda se psím spřežením. V Maurienne se každoročně pořádá také mezinárodní soutěž ve vytváření soch ze sněhu a ledu. Tato akce podtrhuje atraktivitu tohoto místa.

 

Kontextová reklama.

Lyžařské středisko LA NORMA ve Francii očima jeho ředitele

Lyžařské středisko LA NORMA ve Francii očima jeho ředitele

Lyžařské středisko La Norma v Savojských Alpách je velmi oblíbené pro svou rodinnou atmosféru i kvalitu lyžařských tratí. Na novinky, které se odehrály v průběhu roku 2017, jsme se zeptali přímo manažera a ředitele společnosti Sogenor pana Marcuse Schlatmanna.

celý článek

 

Valfréjus – lyžování ve Francii pro celou rodinu

Valfréjus – lyžování ve Francii pro celou rodinu

Středisko Valfréjus patří mezi menší lyžařská střediska Savojských Alp, které ovšem má co nabídnout lyžařům všech úrovní a milovníkům dalších zimních sportů. Valfréjus se rozkládá v nadmořských výškách od 1550 až do 2737 metrů a většina sjezdovek je umístěna ve výšce nad 2000 metrů, což je zárukou dobrých sněhových podmínek.

celý článek

 
 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie