Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ardeche / Drôme

Ardeche / Drôme

Ardeche a Drôme jsou departementy v regionu Rhône-Alpes na jihovýchodě Francie. Na své si zde přijdou jak milovníci přírody, tak příznivci vodní relaxace. Zatímco jezera nabízí ideální podmínky pro surfování, zdejší divoké řeky zase přitahují pozornost vodáků.

Klidná duše turisty určitě najde zalíbení v pohledu na kouzelnou scenérii hor, na jejichž úpatích se rozkládají malebná údolí s historickými vesnicemi a s neodmyslitelnými vinohrady. Oblast je rovněž rájem pro cyklisty a bruslaře, ideální k rodinným výletům.

Tipy na výlety

Turisticky velmi přitažlivé místo je kaňon Gorges de l´Ardéche. Kouzelné místo s čistým půvabem přírody, neodmyslitelným nádechem romantiky a příslibem dobrodružství.

Doslova historické poklady lze nalézt při návštěvě zdejších měst. Například v departementu Drôme se nachází město Valence (Valence-sur-Rhône) s významnou katedrálou St. Apoillinaire z 11. století. Historicky zajímavá je také zřícenina hradu Château de Crussol z 12. století.

Velmi oblíbené je i město Montélimar. Leží leží 48 km od Valence, 70 km od Avignon, 116 km od Grenoble. Vzhledem k počtu pořádaných kulturních a společenských akcí (Festival Voix et guitares du monde, Festival de la lavande, Festival international de la miniature) jde o velmi živé místo. Mimojiné proslul také výrobou vynikajícího nugátu. Ti nejmenší návštěvníci určitě rádi ocení zdejší aquapark Agua Aloha.

Gurmánům doporučujeme ochutnat rovněž místní specialitu la Suisse – křehké pečivo ve tvaru vatikánského švýcarského gardisty (údajně na památku věznění a smrti papeže Pia VI. V Benátkách v roce 1799).

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie