Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vallée du Rhone / Loire

Vallée du Rhone / Loire

Oblast Vallée du Rhone / Loire se rozkládá v údolí řeky Rhone. Je oblastí s nádhernými alpskými scenériemi, rozlehlými vinicemi a luxusními restauracemi.

Oblast skýtá nejrůznější možnosti vyžití. Na své si zde mohou přijít jak milovníci pěší turistiky, horolezci, lyžaři, tak milovníci luxusu a zábavy. Mohutná řeka Rhone byla už v historii důležitou obchodní spojnicí mezi severem a jihem. A je tomu tak i doposud. Díky tomu velmi dobře prosperuje většina zdejších měst a vesnic.

Z této oblasti pochází také věhlasná vína. Zatímco u řeky Loiry se daří převážně bílým odrůdám vinné révy, půda u řeky Rhone přeje spíše červeným hroznům. Za zmínku určitě stojí tři vynikající a zároveň vzácná bílá vína Marsanne, Rousanne a Viognier.

Hlavním městem kraje je Lyon, druhé největší město Francie. Důležitá průmyslová metropole s bohatým kulturním životem. Rozkládá se mezi dvěma kopci, při soutoku řek Rhone a Saone a může se chlubit nesmírně bohatou historií – delší, než-li samotná Paříž. K dominantám Lyonu, kromě vyhlášených gurmánských specialit, patří například dominikánský klášter La Tourette a Katedrála Sv. Jana.

V údolí řeky Rhone se rozprostírá vinohrad Beaujolais, snad nejslavnější francouzský vinohrad vůbec. K výrobě Beaujolais nouveau a Beaujolais se používá zcela originální a jedinečná technologie. Ta ho sice nečiní nejchutnějším francouzským vínem, ale zato nejznámějším určitě ano. Uvedení nového ročníku na trh je vždy svátkem vinařů (třetí čtvrtek v listopadu) na celém světě.

Region Vallée du Rhone / Loire - to je také Mont Blanc, nejvyšší hora Evropy (4 807 metrů). Nehorolezci se mohou dostat na její vrchol pomocí kabinové lanovky.

Opět je na místě zmínit turisticky velmi přitažlivé místo, kaňon Gorges de l´Ardéche který zasahuje na území regionu Vallée du Rhone / Loire ze sousedního Ardeche / Drome. Půvabný kaňon obklopený skalami každoročně navštíví desetitisíce vodáků a horolezců.

Za zmínku stojí také další zajímavá místa. Regionální park Vercos s úchvatnými vodopády a strmými skalními soutěskami nabízí opět nádherné přírodní scenérie. Starobylá města Perouges a Vienne pak dojmou návštěvníky svými pečlivě zrekonstruovanými historickými památkami.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie