Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nantua

Nantua

Malé historické město a letovisko Nantua se nachází v regionu Vallée du Rhone / Loire, na východě Francie. Městečko leží v nadmořské výšce 470 m, 52 km severo-západně od Bourg-en-Bresse, 66 km východně od Geneve a 85 km od Divonne-les-Bains. V zimě i v létě nabízí středisko řadu sportovních možností, od běžkařských tratí po vodní sporty. Nantua se hodí pro dovolenou v každém ročním období.

Nantua nabízí návštěvníkům řadu zajímavostí, které stojí za vidění. Veškeré služby jsou v Nantua v místě, je zde muzeum a řada pamětihodností. Pozornosti návštěvníků by neměl ujít například klášter Saint Michel ze 12. století.

V zimě mohou návštěvníci využít běžkařské tratě, zimní turistické cesty a přírodní kluziště (15 km). V létě je v Nantua k dispozici hlídané jezero o rozloze 141 ha s možností koupání, návštěvníci se zde mohou věnovat plachtění, vodnímu lyžování a rybaření. Okolí Nantua poskytuje řadu turistických stezek vhodných pro túry na horském kole. Má mimořádně vhodné podmínky pro horskou turistiku a horolezectví.

Jakmile se dostanete do hor, jídlo je hutnější, typicky s teplým dušeným masem, polévkami a rozličnými zapékanými chody. Gratin dauphinois je bohatý pokrm z brambor zapékaných s vejci, máslem, mlékem a sýrem. Po právu proslulé je fondue, a pokud budete mít příležitost, vyzkoušejte raclette. Je to příjemný rituál, k němuž patří kousek roztaveného sýra, který tak výborně chutná za zasněžených večerů. V horách se vyrábí vynikající máslo a sýry. Pohoří Jura je domovem sýra vacherin.

Zajímavost
Město je proslulé také svými světoznámými gastronomickými specialitami. Každý návštěvník by měl určitě ochutnat omáčku s masovými knedlíčky Nantua.

Omáčka Nantua - Sauce Nantua:
- je připravována tak, že do 330 ml bešamelové omáčky přidáme nejdříve 100 ml smetany, povaříme na prudším ohni, přidáme dalších 100 ml smetany a 60 g račího másílka, 10 ocásků z raků a promícháme. Jen pro úplnost uvádíme, že raci jsou u nás chráněni.
Račí máslo - "Beurre d´ecrtevisses" připravíme tak, že v moždíři utlučeme krunýře a zbytky raků (200 g), dáme vše do misky, přidáme 200 g másla a spolu utřeme. Když je směs dobře utřena, dáme ji v misce rozpustit na vodní lázni. Potom ji prolisujeme nebo protlačíme přes navlhlé plátýnko a necháme vychladnout nejlépe na ledě. Podobně můžeme použít dostupnější krevety na přípravu másla z krevet.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie