Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

La Rosiere

La Rosiere

(1200 – 2650 m. n. m.)
Krásná lyžařská oblast se střediskem La Rosiere se nachází pod Mont Blancem, nedaleko národního parku Vanoise. Díky nejvyšší hoře Evropy jsou v La Rosiere i přes jižní expozici svahů většinou velmi dobré sněhové podmínky. Jde o klidnější středisko, které nezažívá obrovské návaly turistů. Areál se rozkládá v Savojských Alpách a spojuje francouzské středisko La Rosiere a italské středisko La Thuile. Dohromady poskytují 150 km perfektních sjezdových tratí s různou obtížností. Středisko je přitažlivé svými skvělými sněhovými podmínkami během celé sezóny až do jara a zároveň nejvyšším počtem slunečných dnů.

Francouzská část nabízí náročnější i začátečnické svahy, italská zase tratě lákající velkým převýšením. Přímo nad La Thuile jsou krásné „padáky“, tedy lyžování opravdu pro každého. V areálu jsou lyžařům k dispozici také 2 homologované slalomové tratě, na širokých pláních jsou také jedinečné podmínky pro milovníky free ride lyžování. Ve francouzské části jsou kvalitní dvě červené sjezdovky: Marmottes vedoucí z Roc Noir dolů do Torrent des Moulins a sjezdovka Fontaine froide, která vede převážně v lese a nabízí převýšení téměř 800 metrů. V italské části areálu je potom velmi pěkný sjezd z vrcholu Chaz Dura do La Thuile s převýšením 1100 metrů. Celkově je ve středisku La Rosiere 26 modrých, 29 červených a 11 černých sjezdovek, které jsou obsluhovány 20 vleky, 16 sedačkovými a jednou kabinkovou lanovkou. Jejich celková přepravní kapacita je 55 000 osob za hodinu. Pro snowboardisty je připraven rozlehlý snowpark. Extrémní lyžaři mohou vyzkoušet oblíbený heliskiing (helikoptérové lyžování) s průvodcem z vrcholů Mont Miravidi či Tete du Ruitor nebo kiteboarding na průsmyku Col du Petit St. Bernard. Vyznavači běžeckého lyžování se mohou vydat na některou z 10 km běžeckých tratí. Nad areálem La Rosiere je vybavený snowpark a boardercross.

Skipas Espace San Bernardo platí pro skiareál La Rosiere a La Thuile s možností 1 denního lyžování v dalších střediscích údolí Tarantaise – Les Arcs, La Plagne, Tignes, Val d‘Isere (příplatek 21 EUR) a možností 1 denního lyžování v St. Foy en Tarantaise (příplatek 10 EUR).

Kromě lyžování máte možnost se zúčastnit túry na sněžnicích nebo si vyzkoušet jízdu se psím spřežením. Na pěší turisty zde čeká několik značených tras pro turistiku a vyzkoušet mohou také sáňkařskou dráhu. K návštěvě lákají kina, bary a četné restaurace. V rezidenci Les Cimes Blanches je k dispozici relaxační centrum s menším bazénem, saunou, vířivkou a masážemi.

Vzdálenost od Prahy je 1140 km.

 

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie