Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Espace Killy

Espace Killy 

Na ploše 10 tisíc hektarů se rozkládá jedna z největších lyžařských oblastí ve Francii, která vznikla spojením dvou světoznámých lyžařských středisek - moderního Tignes a starobylého Val d'Isere. Tento lyžařský maxiareál byl pojmenován po fantastickém lyžaři a místním rodákovi J. C. Killym, který si z olympiády v Grenoblu v roce 1968 odnesl 3 zlaté medaile.

Espace Killy se rozprostírá přes tři vrcholy a dvě alpská údolí. Na atraktivitě tohoto místa se podílí nejen krásná a nedotčená příroda, ale také majestátní panorama masivu hory Mont Blanc. Obrovské rozloze oblasti odpovídá velkorysá nabídka sjezdovek, které uspokojí jak začátečníky, tak i profesionály. Velký počet modrých i červených sjezdovek a cvičných svahů umožňuje začínajícím lyžařům zde nasbírat potřebné zkušenosti. Pro ty nejagresivnější sjezdové lyžaře je zde připravena přehršel závodních tratí, které se nachází hlavně nad Val d´Isere – jde o sjezdovky La Face, OK a Orange.

Na lyžařské nadšence čeká v Espace Killy na 300 km skvělých sjezdových a navzájem propojených tratí. O jejich přepravu se postará více než 100 moderních lanovek a vleků. Před nedávnem prošel celý areál rekonstrukcí a několik starších lanovek bylo vyměněno za moderní kryté sedačkové lanovky. K dispozici jsou zde rovněž krytá parkoviště, informační centra a zaveden je i bezkontaktní skipas. Oblast se může pochlubit vynikající kvalitou sněhu. Navíc na ledovci Le Grande Motte je možné lyžovat po celý rok. Zdejší svahy jsou navíc od listopadu až do května v případě potřeby zasněžovány cca 820 sněhovými děly.

V Espace Killy se během ZOH v roce 1992 odehrávaly alpské disciplíny, mimoto se v této oblasti pořádalo již více než 150 světových pohárů ve sjezdovém lyžování, lyžařské akrobacii, jízdě na boulích, na snowboardu a v dalších sportech. V Tignes se pak každoročně v prosinci pořádá první soutěž lyžařské sezóny zvaná "Kritérium prvního sněhu". Závody se odehrávají na sjezdovce Oreiller-Killy (OK).

Espace Killy potěší nejen milovníky jízdy po upravovaných tratích, ale také všechny ty, kdo mají rádi freeride, tedy jízdu ve volném terénu. Freeridové zóny jsou neupravované a zajišťují dostatek sněhu po celou sezónu. Příznivci freeridingu jistě ocení místa jako je ledovec Grande Motte, Dome de Pramecou, Toviere, Rocher du Charvet nebo Glacier de Pissaillas. Pro carvingové dovádění jsou vhodné spíše okrajové části středisek, zejména v okolí Augille Percée. Velmi příhodné jsou také červené ledovcové ranveje pod Grande Motte, z nichž je možné se dostat až do Tignes Val Claret. Pěkné a prostorné carvingové tratě nabízí rovněž periferní část pod Col du Palet.

Zkrátka nepřijdou ani snowboardisté, na které zde čekají dva vyhlášené parky. Jeden se nachází přímo na ledovci Grande Motte a je považován za největší v Evropě. Rovněž běžkaři si v Espace Killy přijdou na své, protože je zde pro ně připravena asi čtyřicítka kilometrů upravovaných tratí. Z vrcholu Grande Motte padá černá trať La Sache, která zdolává převýšení 1200 metrů a jejíž součástí jsou obří boule. Ve spodní polovině je pak připravena ještě další boulová část, která nakonec vyúsťuje v Tignes Les Brevieres.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie