Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Clermont Ferrand

Clermont Ferrand

Město Clermont Ferrand leží v regionu Auvergne, ve středu Francie. Nachází se v nadmořské výšce 410 m, na úpatí Puy de Dôme, 8 km od Royat, 20 km od Volvic a 50 km od La Bourboule. Clermont-Ferrand je rušné obchodní město, vděčící za své bohatství firmě Michelin na výrobu pneumatik, založené zde v roce 1830.

Až do roku 1731 to byla města dvě. Clermont, starší část, se pyšní katedrálou pocházející už z 6. století. Clermont-Ferrand je město černých domů a hlavně černé katedrály. Vyvřelá láva zde byla používaná jako běžný stavební materiál po dlouhou dobu.

Montferrand, druhé z měst, založila hrabata z Auvergne na protest proti biskupské moci, nicméně během 17. století toto město upadalo a v roce 1731 bylo připojeno ke Clermontu. Rozdíl mezi těmito částmi je patrný. V Clermontu se na Place St.-Pierre konají každodenní trhy a nachází se zde katedrála se skvostnými barevnými okny z 12. – 15. století, která jsou ještě zvýrazněna tmavými čedičovými zdmi této katedrály. Dále na východ se nachází bazilika Notre-Dame-du-Port, která je skvělou ukázkou auvergneského románského slohu.

Montferrand je poklidnějším seskupením zrestaurovaných renesančních domů. V poměrně značně přestavěném starém paláci, který byl kolem nádvoří nápaditě modernizován ve stylu Guggenheimova muzea v New Yorku, dnes sídlí se svými sbírkami Musée des Beaux-Arts. Muzeum koberců a textilního umění ukazuje rysy různého použití technik a odlišností textilního umění, z níž největší atrakcí je víc než 120 originálních orientálních tapiserií. Ve druhé části budovy se nachází Archeologické muzeum.

Kolem Clermont Ferrand se točí bohatá historie. Již nedaleko města se nachází oppidum Gergovia, kde byl poražen Caesar. Nedaleko města je i Vulkanický park a park Livradois Forez. Mezi těmito parky můžete objevovat jezera, hrady a římské památky. V Clermont Ferrand je množství pozoruhodností (například gotická katedrála Notre Dame de l´Assomption, basilika Notre Dame du Port, socha Vercingétoris).

V létě se v Clermont Ferrand můžete věnovat golfu, tenisu, rajtování, rybaření, turistice či túrám na horském kole. Clermont Ferrand nabízí také sporty na divoké vodě, návštěvu jeskyní a stěnu štoly na úpatí Puy de Dome. Za vidění stojí také sopečné jezero Aydat. V zimě můžete navštívit lyžařské středisko Mont-Doré, které nabízí 21 km lyžařských sjezdovek, sněhový park, lyžařskou školu, běžkařské tratě, sáňkařské dráhy a množství zimních turistických cest.

Dneska je Clermont Ferrand domovem tisícům studentů dávající městu bezstarostný šarm univerzitního města. Clermont Ferrand nejspíš nejlépe slouží jako základna pro výlety do okolních hor. Clermont Ferrand nabízí obrovské kulturní i sportovní možnosti.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie