Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Commentry

Commentry

Město Commentry se nachází v samém středu Francie, v centru regionu Auvergne a leží v nadmořské výšce 385 m. Commentry je vzdálené 20 km jižně od Montlucon. V Commentry je množství pamětihodností a muzeum, které stojí za vidění. V létě je zde pro návštěvníky bazén, možnost hrát tenis a věnovat se turistice. V okolí obce je velké množství turistických cest.

Oblast Auvergne, samotném centru Francouzského středohoří, byla ještě donedávna zaostalým regionem, dnes se zde však velmi rychle rozvíjejí nové možnosti. V centru Francouzského středohoří se nacházejí žulové a krystalické skály z vyvřelých sopečných hornin – tzv. puys, které tvoří nejvyšší vrcholy tohoto masivu.

Tato nádherná a otevřená krajina je ideálním místem pro pěší turistiku, horolezectví, raftování i rogalové létání. Ti, kteří dávají přednost mírumilovnějším aktivitám, si mohou vybrat z mnoha kouzelných vyjížděk či si dopřát pobyt v některých ze zdejších elegantních lázní.

Regionální muzea připomínají silně zakořeněný tradiční život, závislý na průmyslových odvětvích, jako jsou pěstování bource morušového, výroba nožů a sýrařství - plísňový ovčí sýr Roquefort je zdejší jedinečnou klasikou.

Dopravní spojení: dálnice A71, výjezd Bord. Nádraží SNCF Commentry
Doprava letadlem: letiště Clermont-Ferrand (CFE), 95 km, Lyon-Saint-Exupery (LYS), 235 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie