Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cunlhat

Cunlhat

V samotném středu Francie se na okraji národního parku Livradois Forez rozkládá obec Cunlhat, v níž žije okolo 3500 obyvatel. Cunlhat leží v kraji Auvergne, v nadmořské výšce od 700 do 1000 metrů a vyniká řadou historických staveb i pozoruhodnými archeologickými pozůstatky. Je skvělým místem pro pohodovou rodinnou dovolenou.

Cunlhat leží asi 25 km od městečka Ambert, 34 km od Thiers a 35 km od Issoire. Obec poskytuje návštěvníkům dobré zázemí, najdou zde dostatek ubytovacích zařízení, obchody s potravinami a dalším zbožím, ale i četné restaurace a kavárny. Cunlhat je skvělým výchozím místem pro podnikání pěších nebo cyklistických túr do okolí. Krajina je zde protkána množstvím turistických stezek vedoucích zejména do nedalekého přírodního parku Livradois Forez. Ten je tvořen kulatými vrcholy, které pokrývají převážně lesy. V místech, kde lesy vystřídaly pastviny, se dnes pasou stáda ovcí. Součástí tohoto parku je také mnoho jezer, hradů, kostelů a římských památek. Návštěvníky sem tak láká nejen nádherná příroda, ale i historie, která je cítit na každém kroku.

Celý region Auvergne je ideálním místem pro milovníky turistiky, cykloturistiky, výletů na horských kolech a hojně sem přijíždějí také vyznavači paraglidingu. V létě je možné se zde věnovat také tenisu nebo rybaření. Povrch je zde tvořen sopečným masivem a vrcholy zde dosahují nadmořské výšky přes 1500 metrů. Asi 10 km od města Clermont a nějakých 86 km od Cunlhatu se zvedá vrchol Puy de Dôme. Jde o sopečný vrch s výškou 1464 metrů a jednu z nejmladších sopek pohoří Chaîne des Puys v Centrálním masívu.

Puy de Dôme je jedním z nejnavštěvovanějších míst v celém Auvergne a ročně na něj vyšplhá přes půl milionu turistů. Návštěvníkům se naskýtají dvě možnosti, jak se dostat na vrchol. Buď po chodníku, který je bývalou římskou cestou, nebo po 6 km dlouhé asfaltové silnici, která však bývá často pro automobily uzavřená. Hora v minulosti několikrát sloužila i jako cílová stanice etap Tour de France. Těsně pod vrcholem, leží pozůstatky římského Merkurova chrámu, které však bohužel nejsou přístupné veřejnosti. Ze samotného vrcholu Puy de Dôme se naskýtají nádherné výhledy do širokého okolí.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie