Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Paulhaguet

Paulhaguet

Vesnice Paulhaguet se nachází ve francouzském regionu Auvergne. Paulhaguet je malá vesnice nacházející se 16 km od Briode, 30 km od Auzon, 45 km od Puy-en-Velay. Paulhaguet je ideálním místem pro milovníky architektury a památek, ale také pro ty, kteří mají rádi pěší turistiku.

V Paulhaguet jsou k dispozici obchody, potraviny, restaurace a množství pamětihodností. Za návštěvu určitě stojí zámek Domeyrat, klášter Lavandieu, zámek Chavaniac-Lafayette a románský kostel. V Paulhaguet se koná známý hudební festival. V létě se návštěvníci Paulhaguet mohou věnovat tenisu, rajtování či turistice (je zde 60 km turistických cest).

Tipy na výlety
Paulhaguet je vhodný výchozí bod pro zajímavé výlety a exkurze, například do města le Puy-en-Velay. Městečku Le Puy-en-Velay dominují sopečné kužely. Na vrcholku jednoho je kaple, na dalším pak masivní socha Notre-Dame-de-France (MatkyBoží francouzské), v jejíchž útrobách se můžete po žebříku vyšplhat až k její šíji. Socha byla vyrobena z roztaveného kanónu ukořistěného po pádu Sevastopolu v Krymské válce.

Toto město se nachází uprostřed náhorní plošiny, ze které vyrůstá záplava sopečných kuželů. Možná je to právě toto bizarní okolí, které přispělo k významu městečka jako raného místa pro konání bohoslužeb. Po staletí jej vyhledávali poutníci a toto město bylo také výchozím místem pro první zaznamenanou pouť do Santiaga de Compostela, vedenou zdejším biskupem v roce 951.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie