Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Maurs la Jolie

Maurs la Jolie

Maurs la Jolie je malá vesnice situovaná na křižovatce tří oblastí Auvergne, Rouerque a Quercy. Maurs la Jolie se nachází 22 km od Figeac, 43 km od Aurillac, 50 km od Rodez. Maurs la Jolie se nachází v oblasti s příjemným podnebím. Maurs la Jolie je vhodným místem pro rodinnou dovolenou.

V Maurs la Jolie jsou veškeré služby k dispozici. Obec nabízí množství sportovních příležitostí. Zejména v letních měsících návštěvníci ocení vyhřívaný bazén, možnost hraní tenisu, raftingu a rybaření. Maurs la Jolie se hodí pro milovníky pěší turistiky i cykloturistiky. V okolí Maurs la Jolie se nachází množství turistických cest a možností pro túry na horském kole.

Tipy na výlety
Zdejší turistické možnosti jsou velmi příjemné, vyjížďky na koních, projížďky na loďkách, několik velmi zajímavých malých muzeí a množství jeskyní.

Silnice D662 vede přes krasovou plošinu do Figeac, nádherného starobylého tržního města. Významným zdejším průmyslem bylo zpracování kůží a mnoho půvabných středověkých domů ve starém městě má osmiboké komíny a otevřené sušící komory. Ve Figeac se narodil Jean-François Champollion, egyptolog žijící v 19. Století, který jako první rozluštil egyptské hieroglyfy s použitím trojjazyčného nápisu na Rossetské desce. V jeho rodném domě je dnes Musée Champollion.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie