Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Beaune

Beaune

Beaune je malé město s neobyčejnou pověstí. Je skutečným centrem vinařského průmyslu v Burgundsku. Toto městečko, ležící uprostřed těch nejlepších vinic na světě, je skvělým místem, kde můžete ochutnat rozmanité druhy vín zdejšího regionu.

Zároveň je Beaune domovem jedné z nejslavnějších památek Burgundska, kterou je hospic Hôtel-Dieu. Hned na první pohled zaujme charakteristická mozaika střechy skládající se z barevných glazovaných tašek. Hospic, který je samozřejmě symbolem celého Burgundska, byl postaven po skončení Stoleté války, kdy bylo obyvatelstvo zničené a vysílené. V roce 1443 Nicolas Rolin, kancléř vévody burgundského postavil Hospic pro občany postižené válkou. Hospic si vybudoval vlastní vinici a z ní těží dodnes, pořádá akce a dražby vína, které jsou vyhlášené daleko za hranice regionu.

Chcete-li získat celkovou představu o tomto úžasně zachovalém starobylém městečku, vstupte do něj ze severní strany pod vítězným obloukem Porte St.-Nicolas z 18. století. Projděte se kolem pozůstatků hradeb z 11. až 15. století a prozkoumejte úzké uličky a dlážděná nádvoří, s občasným pohledem nahoru na propracované gotické a renesanční detaily zdejších budov.

V Hôtel de Ville (městská radnice), kde v 17. století býval klášter, nyní sídlí Musée des Beaux-Arts (Muzeum výtvarných umění) vystavující holandské a vlámské obrazy a sbírku prací Félixe Ziema, který se narodil v Beaune v roce 1821.

Pokud chcete proniknout do tajů vína, navštivte Musée du Vin de Bourgogne (Muzeum burgundského vína). To sídlí v nádherném kamenném hrázděném panském sídle ze 14. až 16. století, které kdysi bývalo soukromou rezidencí burgundských vévodů. Zde je popsána celá historie vinařství doplněná úžasnou expozicí starého vybavení a starých lisů.

Aby se řádně oslavila nová sklizeň, konají se zde každoročně slavnosti, které pořádá Společenství rytířů Koštýře (Confrérie des Chevaliers du Tastevin). Jedná se vlastně o po sobě následující tři hostiny trvající tři po sobě následující dny. Tyto slavnosti jsou na počest vína, konají se ale i slavnosti na počest místního vyhlášeného hovězího nebo jiné gurmánské speciality.

Tip na výlet
Nejlépe pořídíte, když si půjčíte kolo a vydáte se na projížďku některou rozkošnou Route de Vin (Vinnou Stezkou), kterých je kolem městečka Beaune dostatek.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie