Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Auxerre

Auxerre

Auxerre je historické staré město, které leží 170 km od Paris, 150 km od Dijon a 150 km od Orléans. Nachází se v centru regionu Burgundsko, ve střední Francii. Auxerre se hodí pro milovníky turistiky. Má dopravně velice výhodnou polohu, tudíž je ideálním výchozím bodem pro exkurze do okolí.

Auxerre je malé městečko ležící na březích řeky Yonne. Je skvělým výchozím místem pro výpravy po burgundských vodních kanálech. Auxerre je kulturním městem, které nabízí návštěvníkům řadu společenským aktivit, konají se zde často různé koncerty. Zejména mladí lidé určitě rádi navštíví místní diskotéku. Veškeré služby jsou v obci k dispozici, je zde muzeum, kino a řada pamětihodností. Město je proslulé svými kostely a starým městem.

Díky své architektonické stavbě si město zachovává středověký charakter. Všem budovám vévodí katedrála St.-Étienne. V roce 1215 se biskup Guillaume de Seignelay rozhodl přestavět stávající románskou katedrálu v novém gotickém slohu. Katedrála byla dokončena v roce 1560. Fresky z 9. století na kamenných stěnách chrámu St.-Étienne patří k nejstarším církevním nástěnným malbám ve Francii.

Procházka ulicí Rue Cauchois vás dovede až k novogotickému chrámu. Pod ním je schována klenutá krypta se starověkými kamennými sarkofágy dávno zapomenutých biskupů a hrobkou St.-Germaina. Městská bráze ze 17. století, Tour de l´Horloge, má na svém ciferníku z 15. století měsíční i sluneční hodiny. Mezi další silné stránky města se řadí četné kostely, Muzeum Leblanc-Duvernois a také velké množství měšťanských domů a paláců.

Po celém nábřeží vystřídala říční turistika zábavu dříve zajišťovanou námořníky. V létě se návštěvníci mohou věnovat rajtování, různým aktivitám ve sportovním přístavu či hraní tenisu a golfu. V okoí Auxerre je mnoho cest pro túry na horském kole.

Oblíbeným cílem výletů jsou vinice Le Chablisien a L´Auxerrois v blízkosti Auxerre. Z Auxerre se můžete vydat na projížďku na kole nebo vycházku po potahové stezce vinoucí se podél Yonny a Nivernského kanálu (Canal du Nivernais) na jih do městečka Clamecy. 

Zajímavosti
Sportovním nadšencům není třeba zdůrazňovat, že se město pyšní úspěšným fotbalovým klubem. Vyznavačům kvalitního vína zase není třeba připomínat známé víno Chablis, kterým se tato oblast může právem chlubit. Pokud máte chuť opustit úzké uličky města, vydejte se směrem na Clos de Chainette. Tam najdete jedinou původní vinici v Auxerre, které se podařilo uniknout zkáze způsobené v 19. století révokazem.

 

Kontextová reklama.

Auxerre v Burgundsku ukrývá nádherné historické centrum

Auxerre v Burgundsku ukrývá nádherné historické centrum

V oblasti střední Francie se na březích řeky Yonne rozkládá malé ospalé městečko Auxerre, které již z dáli vítá návštěvníky věžemi kostelů, jež ho proslavily. Auxerre je rovněž ideálním výchozím místem pro plavby po burgundských kanálech, nebo pro návštěvu nedaleké vesnice Chablis, která proslula svými vinicemi.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie