Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Isola 2000

Isola 2000

(1800 – 2610 m. n. m.)
Lyžařské středisko Isola 2000 leží jen 100 km od francouzského města Nice, což je doslova co by kamenem dohodil ke Středozemnímu moři. Rozkládá se na pomezí Francie a Itálie a patří mezi nejjižněji položené lyžařská střediska. I v zimě tak svým návštěvníkům poskytuje velký počet slunečných dní. Výjimečná okolní krajina nabízí své využití také v letních měsících. Sousedí se středisky Auron a Valberg. Středisko je vyhlášené také svými gastronomickými specialitami a pohostinností. Místní architektura však návštěvníky příliš neokouzlí, Isola 2000 patří ke střediskům, které připomínají spíše sídliště na předměstí.

Tato nepříliš vábná architektura je však kompenzována kvalitou lyžování na rozsáhlých a členitých tratích s výbornou kvalitou sněhu odkud je za dobré viditelnosti možno dohlédnout až na Středozemní moře. V nabídce lyžování jsou převážně středně náročné trati, freeride terény, dva snowparky s half-pipe a boardercorssovou dráhou a také snowboardingový klub. Samotné středisko leží na svahu s jižní orientací, ale většina svahů je orientováno na sever a na východ. Na severních svazích se nachází spíše náročnější sjezdovky určené zkušeným lyžařům. Ve středisku je lyžařům k dispozici 7 zelených, 20 modrých, 14 červených a 4 černé sjezdovky o celkové délce kolem 120 km. Z nich je více než polovině uměle zasněžována. Sjezdovky jsou obsluhovány 9 vleky, 10 sedačkovými a 2 kabinkovými lanovkami s celkovou přepravní kapacitou 20 000 osob za hodinu.

Nejvyšším bodem areálu je Cime de Sistron měřící 2603 metrů nad mořem, ze kterého je krásný výhled jak na moře, tak i na Švýcarský masív Matterhorn. Milovníci freeridu jistě ocení okolní řídké lesy. Z Isoly odlétá také vrtulník zajišťující heliskiing v Itálii.

Lyžařské středisko Isola 2000 je od Prahy vzdálená 1280 km.

 

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie