Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Risoul - Vars

Risoul - Vars

(1650 – 2750 m. n. m.)
Toto moderní a nové středisko najdeme v samotném srdci Vysokých Alp v oblasti La Foret Blanche (Bílý les), jižně od horského masivu Les Ecrins. Město Briancon je odtud vzdáleno asi 50 km. Lyžařská oblast o rozloze 600 ha vznikla spojením dvou středisek: Risoul 1850 a Vars 1650. Největší zajímavostí, která přitahuje návštěvníky je zdejší trať pro rychlostní sjezdové závody, tzv. letmý kilometr vedoucí z vrchu Crete de Chabries měřícím 2750 metrů nad mořem. Současný světový rekord zde padnul v roce 1997, kdy při jízdě na lyžích byla naměřena rychlost 243 km/h a na snowboardu 180 km/h. Tato trať je v letním období využívaná také pro jízdu na kolech. Dobrá poloha a nadmořská výška zaručuje lyžařům dobré sněhové podmínky až do jara. Středisko se vyznačuje také až 300 slunečnými dny v roce. Risoul je jedním z nejlepších míst pro lyžování v Alpách, nabízí 180 km sjezdovek, které jsou určeny pro zdatné lyžaře, ale také pro začátečníky či rodiny s dětmi.

Většina sjezdovek má severovýchodní orientaci a jsou navíc uměle zasněžovány stejně jako oboustranný přejezd mezi částmi Risoul a Vars. Převažují zde červené a modré sjezdovky, které jsou také nejvíce využívány. Oblíbená červená trať vede například z vrcholu L´Homme de Pierre, naproti můžete sjet slalomák "Stade de slalom". Nejtěžší tratí v Evropě určenou pro odvážné lyžaře je černá sjezdovka La Coni, která má prvních 200 metrů sklon neuvěřitelných 43 stupňů. Celkem areál nabízí 17 zelených, 40 modrých, 37 červených a 10 černých tratí. Ty jsou obsluhovány 40 vleky, 2 kabinkovými a 15 sedačkovými lanovkami s celkovou přepravní kapacitou 55 000 osob za hodinu.

Pro milovníky freeridu jsou zde nekonečné možnosti jízdy ve volném terénu. Na snowboardisty čeká jeden z největších snowparků ve Francii. Areál Surfland je dlouhý 2 km s převýšením 550 metrů a má samostatný vlek. Zajezdit si můžete na největší osvětlené U-rampě ve Francii a mnoha dalších atrakcích a překážkách. Pořádají se zde také večerní snowboardové show s hudbou. Také v sousedním areálu Vars je k dispozici boarder crossová dráha se skoky a raily, která je umístěna pod Col de Crevoux nad Vars ve výšce 2400metrů nad mořem. Pro běžkaře je v okolí připraveno 40 km upravovaných tras, vstup na ně je zdarma.

Ubytování v oblasti poskytují převážně privátní apartmány. Některé z místních hotelů a residencí jsou nižší kvality a nejsou dostatečně vybaveny. Nevýhodou také je, že v okolí nebylo zatím vybudováno žádné relaxační centrum, bazén nebo bowling. V samotném středisku však najdete restaurace, bary, kino, nákupní centrum, sportovní prodejny, půjčovny lyží a snowboardů, směnárnu i středisko první pomoci. Zdarma si můžete jít zabruslit na přírodní kluziště. Středisko je od Prahy vzdáleno 1225 km.

 

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie