Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Les Orres

Les Orres

(1650 – 2750 m. n. m.)
Lyžařské středisko Les Orres není ještě mezi lyžaři příliš známé, jelikož je poměrně nové. Přesto má ale kvalitní vybavení i sjezdovky. Zatím je Les Orres poklidným lyžařským areálem, pro lidi, kteří mají rádi pohodové lyžování bez nekonečných front na vlek a bezproblémové ubytování. Les Orres vyrostlo nedaleko většího a známějšího střediska Risoulu. Dnes však středisko uspokojí i náročnější lyžaře, samozřejmě některé sjezdovky budete muset díky menší rozloze areálu jet i vícekrát. Les Orres je příjemné středisko s komorní atmosférou, tip pro ty, kdo hledají kvalitní lyžování a jsou přesyceni ostatními francouzskými lyžařskými megaresorty.

Sjezdovky se nachází hlavně na severovýchodních svazích, na hřebenu mezi hlavními vrcholy Le Boussolenc s výškou 2822 metrů a L´Aupillon měřícím 2917 metrů nad mořem. Samotné středisko je rozděleno na tři části: Pramouton, Prebois a Precaux. Sjezdovky jsou dobře upravované a vydrží upravené po dlouhou dobu. Najdeme zde sjezdovky nejrůznějších délek a obtížností, převažují však ty středně těžké. Náročnější černé a červené sjezdovky pro zkušené lyžaře se nachází výše nad hranicí lesa. Nejtěžší je černá La Poustele, na které se jezdí závody Světového poháru ve sjezdu. Za obtížnou je považována také černá sjezdovku Horrible dlouhá 1,5 km a s celkovým poměrem klesání 22 %. V zalesněné části jsou pak mírnější modré a zelené tratě, které místy připomínají spíše širší cesty. Nejdelší sjezdovkou střediska je modrá Grand Cabane, která vás při sjezdu z vrcholu Petit Vallon a při překonání jednoho kilometru výšky dovede po ujetí 8 km přímo do Les Orres. Celkově středisko nabízí 88 km sjezdovek. Je zde 12 zelených, 3 modré, 19 červených a 3 černé tratě, které obsluhuje 15 vleků a 8 sedačkových lanovek. Lanovky jsou však poněkud starší a při horším počasí by lyžaři jistě ocenili kabinkovou lanovku. Jejich celková přepravní kapacita je 18500 osob za hodinu.

Ačkoliv jsou ve vyšších partiích dobré podmínky pro freeride, je zde toto lyžování či snowboarding zakázán. Pro snowboardisty je určen snowpark nacházející se nad částí Pramouton. Pro běžkaře je v okolí střediska připraveno kolem 40 km běžeckých upravovaných tras. Lyžování na nich není zpoplatněno. V areálu je pamatováno také na nejmenší lyžaře, pro které je zde připravena speciální sjezdovka pro sáňkování a pro malé snowboardisty dokonce škola klouzání. Kromě lyžování nabízí areál možnost zapůjčení sněžnic nebo sněžného skútru.

Ubytování nabízí rezidence Les Orres, kterou najdeme v těsné blízkosti lanovek a vleků. V části Pramouton je vám k dispozici široká nabídka barů a obchodů. Vzdálenost střediska Les Orres od Prahy je 1250 km.

 

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie