Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Praloup

Praloup

(1500 – 2600 m. n. m.)
Malebné lyžařské středisko v Jižních Alpách bylo vybudováno již v roce 1969 a stále poskytuje ideální podmínky pro lyžování. Rozkládá se na okraji národního Mercantour a vzniklo spojením dvou vesniček – klidné Praloup 1500 a rušnější Praloup 1600, kde jsou návštěvníkům k dispozici nákupní centra, půjčovny lyží, kluziště, restaurace a nejrůznější bary. Mezi těmito vesničkami jezdí pravidelně zdarma skibusy. Společně se střediskem Isola 2000 patří Praloup k nejjižněji položeným lyžařským areálům ve Francii. Může se pochlubit vysokým počtem slunečných dní během celého roku. Středisko Praloup je pomocí vleků a lanovek propojeno se sousední oblastí La Foux d´Allos nacházející se ve výšce 1800 metrů nad mořem.

Praloup dnes nabízí 180 km sjezdových tratí nejrůznějších délek a obtížností. Asi 25% tratí je uměle zasněžováno a všechny jsou pravidelně upravovány. Přímo nad Praloup 1500 jsou méně náročné sjezdovky, náročnější svahy jsou situovány výše, především na hřebenech mezi Val d´Allos a vrcholem Le Lac nad Praloup 1600. Celkově oblast Praloup nabízí 16 zelených, 25 modrých, 34 červených a 5 černých sjezdovek. Přepravu lyžařů zajišťuje 32 vleků, 5 kabinkových a 13 sedačkových lanovek. Celková přepravní kapacita je 46 000 osob za hodinu.

Areál je specializován na freeride a freestyle. Nachází se zde totiž přírodní U-rampa, tzv. Natural X-pipe, na které se můžete věnovat freeridu buď na lyžích nebo na snowboardu. Nad areálem Praloup 1600 byl vystavěn snowpark Rider Space s boarder crossem a přírodními i umělými skoky, v areálu je také dalších 6 přírodních U-ramp - soutěsek nazvaných Natural X-pipe. V okolí je připraveno také 30 km upravovaných běžeckých tratí pro milovníky klasického lyžování.

Kromě lyžování nebo prohánění se na prkně si v Praloupu můžete vyzkoušet lety na rogalu, paragliding, procházky na sněžnicích, jízdu na sněžných skútrech, k dispozici je dětské hřiště, kluziště a bowling. Najíst nebo občerstvit se můžete zajít do některé místní restaurace či baru. Výhodou je také blízkost městečka Barcelonnette, kde najdete další kluby, restaurace, bowling apod. Lyžařský areál Praloup je od Prahy vzdálen 1190 km.

 

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie