Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Serre Chevalier

Serre Chevalier

(1200 – 2800 m. n. m.)
Lyžařská oblast Serre Chevalier nacházející se v jižní části Alp u hranic s Itálií patří mezi největší a nejvyhlášenější střediska Evropy. Vzniklo spojením několika lyžařských areálů, které se rozkládají mezi horskými sedly Lautaret a Galibier. Pod nimi leží ve výšce 1200 metrů nad mořem nejvýše položené evropské město Briançone. Serre Chevalier se stal domovským střediskem slavného francouzského sjezdaře Luca Alphana. Kromě skvělých sjezdovek nabízí středisko také mnoho možností strávení volného času.

Serre Chevalier tvoří 4 oblasti: Briancon, Chantemerle, Villeneuve a Le Monetier Les Bains. Všechny tyto oblasti jsou vzájemně propojeny vleky a skibusy. Celkem oblast nabízí 250 km sjezdovek nejrůznějších obtížností, které jsou situovány převážně na severních svazích. Pro náročné lyžaře jsou zde připraveny krásné černé a červené tratě, z nichž některé vedou přímo do všech čtyř dolních stanic. Vyhledávaná je například černá sjezdovka Olympique-Luc-Alphand či Chassé du Boeuf vedoucí do Villeneuve. Trať Olympique je se svou délkou 6,8 km a převýšením 910 metrů nejdelší a nejprudší sjezdovkou ve středisku. Nejobtížnější je pak 2,8 km dlouhá Chassé du Boeuf s převýšením 800 metrů, která vede pod vrcholem Serre Chevalier. Všechny sjezdovky jsou zde přehledně rozprostřeny a není nutné za nimi nikam cestovat. Celkem areál svým návštěvníkům poskytuje 24 zelených, 31 modrých, 44 červených a 16 černých tratí. Ty jsou obsluhovány 43 vleky, 9 kabinkovými a 19 sedačkovými lanovkami, jejich přepravní kapacita je 75 000 osob za hodinu.

Oblast má své specifické klima, které sem každoročně přináší dostatek sněhu. Aby byly sněhové podmínky naprosto dokonalé, bývají sjezdovky dosněžovány asi 350 sněhovými děly. Na milovníky snowboardingu zde čeká několik sněhových areálů a parků, například half pipe Aravet nad Villeneuve, boardercross nad Chantemerle a Big air Pré Chabert u Monetier Les Bains. V celém údolí od Brianconu po Monetier je pro běžkaře připraveno 35 km upravovaných stop, které vedou převážně modřínovými lesy. Stezky jsou částečně uměle zasněžované a platí se za ně vstupné 6 EUR denně. Free-rideři neboli vyznavači sjezdového lyžování mimo sjezdové tratě by si určitě neměli nechat ujít sjezd údolím Cucumelle.

Nejvíce možností zábavy, relaxace, nakupovaní a odpočinku nabízí samotné město Brincon. Když už budete mít lyžování dostatek, zajděte si odpočinout do plaveckého bazénu, sauny, restaurace, baru, kina, na diskotéku, na hvězdárnu nebo si můžete zabruslit. Ve vesničce Chatemerle je pro změnu relaxační centrum Altiforme, ve Villeneuve je "Espace Thalassoforme" nabízející různé masáže a 25 metrů dlouhý krytý bazén a v Monetier se nachází termální bazén s vodou teplou až 37 stupňů Celsia. Vzdálenost střediska od Prahy je 1100 km.

 

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie