Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Aubazine

Aubazine

Aubazine je malá vesnice ležící 41 km od Sarlat, 15 km od Brive, 15 km od Tulle. Nachází se ve středu Francie, v regionu Limousin. Aubazine je vhodným místem pro relaxačně-sportovní rodinnou dovolenou.

Aubazine nabízí návštěvníkům velké množství pamětihodností. Za vidění v Aubazine stojí například pozoruhodný cisteriácký kostel a pozůstatky kláštera pro ženy. Například skříně se v románském období vyskytovaly poměrně vzácně a většina dochovaných pochází až z druhé poloviny nebo z konce 12. st. O tom, jak vypadaly, a jakou měly konstrukci, návštěvníky Aubazine informuje dochovaná dvoudveřová skříň z místního kostela datovaná kolem roku 1176 nebo ze stejného kostela pocházející obdobně datovaná masivní skříň s postavami světců namalovaných na vnitřních i vnějších stranách dveří a na stěnách.

V Aubazine jsou k dispozici veškeré služby. V okolí Aubazine se lze věnovat řadě sportovních aktivit. Ve vzdálenosti 3 km od Aubazine se nachází turistické centrum Le Coiroux, které je celoročně přístupné (v období od 1. 7. do 31. 8. se platí vstupné) - zde se můžete věnovat koupání v jezeře, lukostřelbě či šlapadlům. V bezprostřední blízkosti Aubazine se můžete věnovat  také tenisu (3 km od Aubazine), golfu (golfové hřiště s 27 jamkami, Couiroux, 3 km od Aubazine), rajtování (3 km od obce), turistice a cykloturistice. V okolí se nachází množství turistických i cyklistických cest.

Zajímavost
Příběh Coco Chanel - po smrti matky strávila neveselé dětství společně se čtyřmi sourozenci v sirotčinci a v sedmnácti letech začala pracovat jako prodavačka v městečku Moulin. Obliba černé barvy a čepce, které navrhla ošetřovatelkám v první světové válce, připomínaly opatství Aubazine, nalezinec pro osiřelé děti, kde Coco vyrůstala. Ačkoliv nikdy nevyslovila jméno jihofrancouzské vesnice, odkud pocházeli její předkové, styl který prosazovala, založený na jednoduchosti, funkčnosti a pohodlnosti, svědčil o pozůstatcích genů cevenských venkovanů, uznávajících pouze užitečné.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie