Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Blois

Blois

Historické město Blois se nachází v regionu Val de Loire, v centru Francie. Malé a dobře přístupné město Blois je díky své příjemné poloze na kopcích tyčících se nad Loirou vynikající turistickou základnou pro výpravy jak po proudu, tak proti proudu řeky. Jeho strmé klikaté uličky, lemované hrázděnými středověkými budovami, krátká stromořadí a skrytá nádvoří si stále zachovávají jak architekturu, tak atmosféru slavné minulosti tohoto města. Ve středověku bývalo hlavním městem Francie.

Městečku Blois stále vévodí jeho úžasný zámek Château de Blois. Zámek je součástí zámků na Loiře, jako jediný se však pyšní přívlastkem královský. Zámek byl sídlem Ludvíka XIII. a Františka I. mezi lety 1494 až 1547. Osmihranné otevřené spirálovité schodiště zámku bývalo za vlády Františka I. plné dvořanů. Ohromná gotická síň a věž z 13. století jsou pozůstatky původní pevnosti.

V zámku v křídle Ludvíka XII. nyní sídlí Musée des Beaux-Arts Décoratifs a Musée Archéologique a jeho terasovité zahrady nabízejí pěkný výhled na město, řeku Loiru, most přes řeku z 18. století a kostel St.-Nicolas z 12. století. Hned vedle zámku stojí dům kouzel, kde se návštěvníci baví filmy, optickými iluzemi a klamy. Vesměs je ale vše zasvěceno Robertu Houdinimu, velkému mágovi.

Největší atrakcí starého města Blois by mohly být svažité a stoupající křivolaké uličky, starověké schodiště, bary a pekárničky na hlavních ulicích Saint Lubin a ulici Les Trois Merchants. V Blois najdete i místní katedrálu svatého Ludvíka, která je jedním z architektonických klenotů města. Byla stavěna po dobu pěti století, tak je silně poznamenána kombinací stylů, která vytváří zajímavý výsledek.

Ani sportovní nadšenci zde nepřijdou zkrátka. Blois je ideálním místem pro všechny milovníky výletů na kolech. V létě se mohou návštěvníci Blois koupat v bazénu, hrát tenis, navštívit golfové hřiště nebo se věnovat rajtování. Zájemci zde najdou i půjčovnu horských kol. V okolí Blois se nachází množství turistických cest.

Blois je dobrým místem, z něhož lze navštívit Chambord a Cheverny, dva nejvíce známé a nejvíce navštěvované zámky v této oblasti Loiry. Na oba se odsud bez problémů dostanete na kole nebo i místním linkovým autobusem.

Turistická informační kancelář Blois–Pays de Chambord shromažďuje na jednom území tři nejslavnější zámky údolí Loiry, z toho dva královské: Cheverny, Blois a Chambord. Tato turistická destinace je ideálně situovaná ve vzdálenosti necelých dvou hodin cesty od Paříže a od dvou mezinárodních letišť: Roissy Charles de Gaulle a Orly.

 

Kontextová reklama.

Zámek v Blois – místo bratrovraždy zachráněné před zkázou

Zámek v Blois – místo bratrovraždy zachráněné před zkázou

Na kopcích nad údolím řeky Loiry, které proslulo velkolepými zámky, se nachází malebné městečko Blois. Díky své unikátní poloze se stalo ideálním základnou pro turisty směřující všemi směry dále za poznáním této části Francie. Nejvýraznější dominantou Blois je nádherně zdobný zámek Château de Blois připomínající slavnou minulost města.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie