Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Chenonceaux

Chenonceaux

Malá vesnice Chenonceaux se nachází v centru Francie, v regionu Val de Loire. Chenonceaux leží asi 44 km od Blois. Za vidění stojí mimo jiné místní zámek a zahrada Catherine de Medicis. Vesnička Chenonceaux se poněkud nezvykle píše jinak než proslulý zámek Chenonceau.

Zámek postavený ženami pro ženy, umístěný na řadě impozantních mostních oblouků klenoucích se nad hladinou řeky Cher, je možná nejromantičtějším zámkem ve Francii. Říká se mu také někdy „zámek šesti dam“ kvůli roli, kterou v jeho čtyřsetleté historii sehrálo hned několik pozoruhodných žen. Tento klenot renesanční architektury, navržený Kateřinou Briçonnet počátkem 16. století na místě původního zámečku a vodního mlýna, daroval Jindřich II. své milence Dianě de Poitiers.

Právě Diana ovšem přistavěla k zámku ten charakteristický most, klenoucí se v pěti obloucích nad řekou Cher, aby mohla na druhou stranu jezdit lovit a pěstovat bource morušového. Také se zasloužila o velkou zahradu s fontánou, která byla v té době ještě něčím zcela výjimečným a také pěstovala artyčoky. Elegantní klasická stavba galerie v Chenonceau, vybudovaná na mostě přes řeku Cher, je dlouhá 60 metrů.

Když Jindřich II. roku 1559 zemřel, Kateřina Medicejská neváhala a nenáviděnou sokyni přestěhovala z Chenonceau do neútulného zámku Chaumont. K těm nejnápadnějším úpravám, které zůstaly po Kateřině Medicejské patří bezesporu renesanční dvoupatrová galerie na mostě. Po ní se sem nastěhovala vdova po Jindřichu III. Louisa, která zde, ve své ložnici ověšené černým sametem strávila 11 let až do konce svého života.

Ani za Velké francouzské revoluce nebyl zámek poničen, jednoduše proto že to byl široko daleko jediný most přes řeku Cher. Poslední ženou, které Chenonceau zcela učaroval, byla Marguerite Pelouzeová. Zámek koupila v roce 1864 a s velkou pečlivostí obnovila zcela jeho původní vzhled. Od roku 1913 vlastní zámek rodina Menierů - výrobců čokolády, které patří dodnes.

V Chenonceau můžete strávit celý den, ať už prohlídkou zámku, plavením se na lodičkách po řece nebo procházkou zahrad, a možná i návštěvou jednoho z představení hudební produkce se světelnými efekty. Ve starých stájích je dnes restaurace, kde můžete koupit zdejší víno. Park i zámek je návštěvníkům zcela otevřen a po zaplacení vstupného se návštěvníci ve všech prostorách pohybují sami bez průvodce.

Na své si v Chenonceaux přijdou všichni milovníci pěší turistiky. Okolí Chenonceaux nabízí návštěvníkům velké množství turistických cest, které přímo lákají k procházkám a výletům.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie