Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

departement Cher

Cher

Departement Cher získal svůj název podle řeky Cher, která jím protéká a zároveň jej odděluje od departementu Indre (původně šlo o jeden celek - region Berry). Jde o oblast nadmíru úrodnou, kde lesy, rybníky a kopce utváří rozmanitou vzhled krajiny.

I zde, ostatně jako v celé Francii, se nachází mnoho historických památek,  včetně elegantních hradů, zámků a oslnivých katedrál.

Hlavním městem oblasti je Bourges. Původně galsko-římské město, které se dodnes může pyšnit středověkými hradbami. Proslulá je ale především jeho katedrála St. Etienne, která byla v roce 1993 zařazena na seznam světového dědictví. Je považována za jednu z nejpozoruhodnějších ukázek gotické architektury. Její konstrukce je srovnatelná s katedrálou Notre Dame v Paříži, kterou původně měla překonat.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie