Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cabourg - informace o obci

Staré letovisko Cabourg ležící na tzv. „květinovém pobřeží“ v Normandii se stalo proslulým díky překrásnému románu Marcela Prousta Hledání ztraceného času, v němž se Cabourt skrývá pod jménem Balbec. Ta velkolepá pláž je stále zde, stejně jako úžasná přímořská architektura.

Cabourg se nachází přímo u moře, na břehu řeky. V létě mohou návštěvníci Cabourg využít písečnou pláž v délce 3 km, s mírným sklonem vhodným pro děti. Äsi 2 km od Cabourg je sportovní přístav Port Guillaume. Návštěvníci Cabourg se mohou věnovat mimo jiné plachtění, minigolfu a rajtování.

Během celého roku se v Cabourg konají kulturní a sportovní pořady, například Festival du Film Romantique nebo koňské slavnosti Epona. V Home Varaville (1 km od Cabourg) je možné zahrát si tenis a golf na golfovém hřišti s 18 jamkami.

V Cabourg jsou k dispozici obchody, supermarket, řeznictví, pekařství, boutique, pošta, banka, restaurace, kasino, kino i krytý bazén. Je zde k dispozici také lékař a lékárna. Cabourg je vzdálen asi 25 km od Caen.

Tip na výlet
Město Caen, které muselo být po druhé světové válce z velké části zrekonstruováno, si ponechává několik působivých stop své minulosti. Bylo místem, které si v 11. stol. vybral Vilém Dobyvatel pro svůj hrad. Jako pokání za svůj pokrevní sňatek nechali Vilém i jeho manželka Matylda ve městě vybudovat ze světlého caenského kamene dva románské skvosty, Mužské opatství (Abbaye aux Hommes) a Ženský klášter (Abbaye aux Dames).

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie