Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Livarot - informace o obci

Malé město Livarot leží v regionu Normandie, na severo-západě Francie. Leží v srdci Pays d´Auge asi 50 km od pobřeží a pláží. Livarot je malé město, v jehož okolí se nachází velké množství památek. Za vidění stojí mimo jiné muzeum sýrů, panská sídla či Foyer rural du Billot.

Livarot má ideální polohu pro nejrůznější výlety po okolí. Kolem Livarot je množství turistických tras. Livarot se nachází 60 km od Caen, 90 km od Le Havre, 200 km od Orly.

Základem kuchyně v regionu Normandie je máslo a smetana. V této oblasti se těší velké oblibě Camembert a Livarot. Proslulý je zdejší jablečný koláč, podávaný s čerstvou smetanou. Sýr, který stojí za to, dostal své jméno podle městečka Livarot v srdci Normandie. Tomuto sýru se říká také „plukovník - le colonel“ podle pěti proužků, kterými je ovázán, aby se nemohl rozpadnout. Jeho historie sahá až do roku 1693. Byl tak populární, že na konci 19. století se ho v Normandii vyrábělo 4,5 milionu kusů.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie