Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Honfleur - informace o městě

Honfleur je jedno z nejstarších a nejzachovalejších měst v Normandii. Nádherné přístavní město u ústí řeky Seiny si stále uchovává hodně ze svého šarmu, kterým v 19. století okouzlilo mnoho umělců. Dodnes tento přístav umělce přitahuje, a tak na nábřežích vysedávají malíři se svými stojany a poblíž starého rybářského přístaviště Vieux Bassin, v přestaveném skladišti ze 17. století, se pořádají výstavy současného malířství.

Musée Eugene-Boudin vypráví prostřednictvím Boudinových, Dutyho a Monetových obrazů o umělecké minulosti Honfleuru. Jedním z Monetových oblíbených objektů byl dřevěný kostel Église Sainte-Catherine z 15. století – jeden z posledních exemplářů středověkého řezbářského loďařského umění.

Honfleur si zachoval část hradeb z 13. století, dřevěný gotický chrám sv. Kateřiny z 14. století, kostel sv. Leonarda ze 17. století a kapli Nôtre-Dame de Grace údajně z r. 1034. Honfelur založený v 11. století vzkvétal v 16. a 17. století díky plavbě a obchodu. Vysílal lodě do Afriky, Indie, Brazílie a Kanady. Bohatou námořní minulost města dnes připomíná právě kostel sv. Kateřiny, který postavili převážně ze dřeva místní lodní tesaři. Kostel má dvě lodě, připomínající obrácené trupy plavidel.

Staré doky, vysoké úzké domy na nábřeží, muzea a památníky jsou dědictvím, které v Honfleur zanechala bohatá historie města. V 16. století se Honfleur zapsalo do slavného období námořní historie. Místní námořníci patřili k nejlepším navigátorům té doby. Vedli expedice ke kanadským břehům, kde obchodovali s kožešinami a rybařili. Jedna z nich, vedená Samuelem de Champlainem, vyústila v roce 1608 k založení kanadského Quebeku.

V 19. století se město zapsalo do dějin umění. Díky svému malebnému okolí se stalo místem, které lákalo básníky, malíře a další umělce. Okouzlovala a inspirovala je měnící se obloha nad ústím Seiny a zvláštní světlo krajiny v okolí. Pobývali zde Courbet, Monet i Baudelaire, Eugene Boudin se tu dokonce narodil a je po něm pojmenována místní galerie.

V Honfleuru, opevněném přístavu z 15. století, se v námořnické rodině Bodinových narodil roku 1824 syn Eugéne. Vyrostl z něho podnikavý mladík, který si už v osmnácti letech otevřel v Le Havru papírnictví, kde také vystavoval současné místní malíře. Někteří z nich jej ponoukali, aby sám začal malovat a zasvětili jej do tajů umělecké tvorby. V šestadvaceti už poprvé vystavoval vlastní obrazy, a ty měly takový úspěch, že dostal stipendium, aby mohl studovat malířství v Paříži. Tam se seznámil s mnoha umělci, kteří se pozdějších letech vzájemně ovlivňovali a jako jedna tvůrčí generace postupně směřovali k novému uměleckému stylu – impresionismu.

Každoročně koncem září a začátkem října zde probíhá tzv. Fête de la crevette, tj. svátek krevet, což znamená kulinářské hody s plody moře. V listopadu pak město žije Festivalem ruské kinematografie.  Kousek od Honfleuru se můžete projít ještě po krásných plážích lázeňských měst-dvojčat Deauville-Trouville.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie