Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

St Nazaire

St Nazaire

St Nazaire se nachází na západě Francie, v regionu Pays de la Loire. Město leží 15 km od La Baukem, 15 km od Pornic, 15 km od Nantes a 60 km východně od Vannes. Dnešní moderní nákladní přístav St. Nazaire – Nantes se rozkládá podél břehu řeky Loiry mezi těmito dvěma městy a s někdejším přístavem St. Nazaire nemá příliš společného.

St Nazaire je vhodným výchozím bodem pro výlety do okolí. Veškeré služby jsou k dispozici v místě. V St Nazaire se bude líbit zejména milovníkům pěší turistiky. Za návštěvu v St Nazaire stojí mimo jiné loděnice, ponorka Espadon či mezinárodní centrum lodní dopravy.

Vlastní přístav St. Nazaire byl budován od roku 1856, když přístav v Nantes, ležící dále ve vnitrozemí proti proudu řeky Loiry, přestal vyhovovat rostoucím nárokům na transatlantickou dopravu. Od roku 1858 byly ze St. Nazaire vedeny pravidelné námořní linky do Střední Ameriky (neboli jak se tehdy říkalo „Západní Indie“), jmenovitě do Panamy, Mexika a Francouzské Guayany.

Definitivní ránu původnímu transatlantickému přístavu zasadila druhá světová válka a změna přístavu na ponorkovou základnu. V poválečné době bylo vybudováno nové město St. Nazaire s jiným uspořádáním ulic, a tak jedinou připomínkou válečné historie města zůstává nezničitelný a nevyužitelný ponorkový bunkr, který se možná stane věčným jako egyptské pyramidy.

Loira pramení v horách Ardeche pod 1551 metrů vysokým vrcholem Mont Gerbier de Jonc v jižní Francii a vlévá se do Atlantického oceánu u měst St. Nazaire a Nantes. Řeka Loira bývá popisována jako poslední nespoutaná řeka v Evropě a ani vážné zásahy do její přirozené rovnováhy (například těžba písku, čtyřicet velkých přehrad v celém jejím povodí, masivní zásahy při budování přístavu v Nantes a St. Nazaire) ji nedokázaly úplně zničit; stále je živoucí a pozoruhodnou řekou, která má co svým návštěvníkům nabídnout.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie