Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Les Sables d'Olonne

Les Sables d'Olonne

Les Salbles d'Olonne je přímořské letovisko u Atlantského oceánu, s krásným starý přístavem, promenádou a pláží. Nachází se na západě Francie, v regionu Pays de la Loire. Les Sables d'Olonne je živé město, ve kterém se návštěvníci mohou věnovat mnoha kulturním i sportovním aktivitám. Jednou za čtyři roky zde začíná proslulý závod plachetnic - Vendée Globe.

Les Sables d'Olonne je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. V obci turisté najdou vše potřebné od nákupního střediska, restaurací a diskotéky až po kasino. Středisko nabízí návštěvníkům koncerty, muzeum, kino i pamětihodnosti. Nechybí zde fitness-centrum, bazén a thalassoterapie. Do okolí Les Sables d'Olonne se gurmáni mohou vydat na ochutnávku čerstvých, právě z moře vylovených ústřic.

Návštěvníci zejména v létě jistě ocení 3 km dlouhou písečnou pláž. Ve sportovním přístavu si mohou vyzkoušet potápění, plachtění (škola plachtění), vodní lyžování a kánoe, případně rybaření. Sportovci si mohou zahrát tenis nebo golf, případně vyzkoušet rajtování. V bezprostředním okolí střediska se nachází síť turistických stezek a cyklistických cest. Letovisko s přibližně 16 tisíci obyvateli najdete 15 km od Talmont-Saint-Hilaire, 20 km od Brétignolles-sur-Mer a 40 km od La Roche-sur-Yon.

Atlantické pobřeží je vyhlášené výjimečnou délkou slunečního svitu. Zdejší ostrůvky a dlouhé pláže s jemným pískem nabízejí neopakovatelnou příležitost relaxovat při opalování. Kvalita koupání v moři a pláží je zárukou příjemných a bezpečných prázdninových pobytů pro rodiny s dětmi.

Zajímavost - VENDÉE GLOBE 2008
Pětačtyřicet tisíc kilometrů po moři, bez mezipřistání - to je neúprosný závod kolem světa. Účastníkům by měla plavba trvat zhruba tři měsíce. Závod, který se koná jednou za čtyři roky, byl v listopadu 2008 zahájen již po šesté. Vyplutí ze západofrancouzského letoviska Sables d'Olonne přihlížely stovky diváků. Ze zvýhodněné pozice totiž startoval Francouz Vincent Riou, který v minulém ročníku zvítězil v čase 87 dní a 10 hodin.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie