Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vouvant

Vouvant

Vouvant se nachází v regionu Pays de la Loire, na západě Francie. Jedná se o středověkou vesnici ležící 15 km od Fontenay-le-Comte a 48 km od Parthenay. Vouvant najdete na okraji slatinné krajiny Poitevin, na okraji obrovského lesa Mervent - Vouvant o rozloze 5 tisíc ha. Vouvant se hodí pro klidnou dovolenou zejména pro milovníky přírody, neboť vesnička je situována uprostřed krásné přírody.

Návštěvníkům Vouvant nabízí řadu zajímavých pamětihodností a možnost věnovat se různým sportovním aktivitám. Za vidění ve Vouvant stojí obranná a pevnostní díla zámku, Donjon, věž Mélusine z 12. století či románský most. Děti zajisté ocení návštěvu zábavního parku ve Puy du Fou (60 km od Vouvant). V létě se mohou návštěvníci věnovat jízdě na kánoích či rajtování. V bezprostředním okolí Vouvant vede mnoho turistických stezek a cest pro túry na horském kole.

Tip na výlet
Poitevinská mokřina (Marais Poitevin) je oblast, v níž se potkávají sůl a voda, aby zde společně vytvořily zvláštní domov pro nesmírně bohatou faunu i floru. Je to skutečná lahůdka pro milovníky pěší turistiky a přírody.

Tato mokřina, obklopená středověkými opatstvími, byla kdysi mořským zálivem, posetým vápencovými ostrovy a poloostrovy, jako je Maillezais. Rozkládá se na více než 90 tisících ha kanálu a přírody. Nejvhodnějšími dopravními prostředky pro objevování těchto zelených Benátek jsou nepochybně loďky a čluny. Ale je možné projet je i na koni, na kole, na kánoi nebo i projít pěšky.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie