Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Meigné le Vicomte

Meigné le Vicomte

Malá vesnice Meigné le Vicomte s 328 obyvateli se nachází v regionu Pays de la Loire, na západě Francie. Vesnička je vzdálena 39 km od Tours, 54 km od Le Mans a 57 km od Angers. Departement Pays de la Loire začíná na západ od Tours a patří k němu Angers, Le Mans, hlavní město Nantes a Vedée na jihu. Anjou, starobylý název pro oblast v okolí měst aAngers, bylo kdysi mocným vévodstvím s pozemky táhnoucími se až k Provence a Sicílii.

V městečku jsou dostupné běžné služby, jako jsou obchody s potravinami, restaurace a bar. Meigné le Vicomte nabízí však svým návštěvníkům řadu zajímavosti, jako například vodní lyžování, kánoe a rajtování. Okolí má co nabídnout sportovcům a milovníkům pěší turistiky a výletů na horském kole.

Touraine, historický název oblasti v okolí Tours, je srdcem Údolí Loiry, na jehož bohatých půdách se pěstují melouny, chřest, švestky, jahody a jedna z nejlepších vín této oblasti. Mnoho okouzlujících zámků se nachází právě v Touraine. Pozoruhodné jsou zámky na Loiře, z nichž jeden – Azay-le-Rideau je vzdálen 36 km.

Azay-le-Rideau patří k nejpůvabnějším loirským zámkům. Tento stromy obklopený zámek s křehkými věžičkami a čistě dekoračním opevněním, odrážejícím se na poklidné hladině vodního příkopu, je nepochybně postaven spíše pro zábavu než k obraně. Zatímco budova zůstává v hlavních rysech gotická, delikátní renovace je ovlivněna italskou renesancí.

Možná nejpozoruhodnějším rysem zámku Azay je úžasná harmonie mezi zámkem a jeho okolím, která je obdivuhodnou kompozicí světlého kamene, průzračné vody a svěží zeleně. Půvabné je i samotné městečko Azay-le-Rideau. V jeho starobylých uličkách si můžete na řadě dveří a oken všimnout ozdobných renesančních kamenných plastik.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie