Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nantes

Nantes

Nantes je město v západní Francii ležící na řece Loiře, zhruba 50 km od pobřeží Atlantského oceánu. Jde o hlavní město regionu Pays de la Loire. Loira vtéká do moře hned za Nantes, významným městem u jejího ústí. Své bohatství získalo hlavně díky svým námořním aktivitám. Vstupní brána do údolí řeky Loiry a do regionu Bretaň, město Nantes, je považováno za evropské město příjemného životního stylu hodí se pro milovníky městského života.

Nantes je známé mimo jiné díky konání letních festivalů. Toto město se postupem času stalo hospodářsky a kulturně silně rozvinutým, bylo zde založeno mnoho škol a univerzit. V Nantes je velice navštěvované námořnické muzeum. V okolí Nantes jsou snadno dosažitelné pláže v La Baule a v Pornic.

Město nantských vévodů přinese jistě návštěvníkům množství dojmů - solí ovoněný vzduch, hru světel a stínů na řece Loiře, atmosféru místních kaváren, námořní dobrodružství 18. století a časů trojstěžňových plachetnic a bláznivou kulturní modernu.

Nelze opomenout nejslavnější nantské víno Muškát (Muscadet), které skvěle chutná s plody moře. Zdejší vína se výborně hodí k místní kuchyni, která je stejně jako loirské podnebí jemná, chutná a hlavně nikdy extrémní. Klíčem je jednoduchost – místní zvěřina, ryby, zelenina a ovoce jsou tak vynikající, že ke zvýraznění své chuti potřebují jen lehké, jemné omáčky.

V Palais Dobrée z 19. století, postaveném v novogotickém slohu, se nachází rozsáhlá soukromá sbírka umění, nábytku, tapisérií a rukopisů. Quartier Greslin, čtvrť z 19. století ve středu města je přehlídkou neoklasických průčelí a balkonů z tepaného železa, nákupních pasáží z období belle epoque a secesních kaváren. Nenechte si ujít proslulou hospůdku La Cigale naproti divadlu.

Zajímavost pro cyklisty:
Ze Saint-Vit à Clerval, přes Besançon (80 km), a z Montbéliardu do Allenjoie (10 km) je upraveno 90 km cyklostezek, které budou tvořit součást 135 km dlouhé trasy Véloroute spojující Atlantik s Černým mořem - z Nantes do Budapešti.

Co by nemělo ujít pozornosti návštěvníků:
- Zámek bretaňských vévodů (Château des ducs de Bretagne)
- Turisticky atraktivní Les machines de l’île (otevření v červenci 2007)
- Katedrálu Saint-Pierre-et-Saint-Paul
- Muzeum krásných umění (Musée des Beaux-Arts)
- Botanickou zahradu Jardin des Plantes se skleníky s exotickými rostlinami
- Přístav, ostrov Feydeau, umělecká kování a tváře vytesané do kamene domovních průčelí
- Pasáž Pommeraye
- Návrší Sainte-Anne s úchvatným výhledem na řeku Loiru
- Vyhlídkové plavby na řece Erdre a její zámky
- Vinohrad s muškátovými víny
- Nejkrásnější evropskou pláž La Baule a poloostrov Guérande
- Gastronomické speciality: ryby a plody moře
- Muzeum nantské historie (Musée d’Histoire de Nantes)

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie