Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Colmar - informace o městě

Na půl cesty mezi Štrasburkem a švýcarskou Basilejí se rozkládá město Colmar, které je nazýváno hlavním městem alsaských vín. Colmar je z turistického hlediska velmi atraktivní, je to historické město plné památek a krásné architektury.

Colmar leží na severovýchodě Francie, v blízkosti nejhezčích vinařských vesnic Alsaska. Jeho historie sahá do 8. století a postupně se rozrostl ve významné opevněné město. Dodnes se podařilo zachovat celou řadu starobylých kostelů i podstatnou část středověkého opevněného centra. Typická gotická architektura a uličky lemované množstvím pestrobarevných hrázděných domů vytváří unikátní atmosféru.

K nejvýznamnějším památkám města patří bývalý dominikánský klášter Unterlinden z 13. století s křížovou chodbou, který byl v roce 1849 přestavěn na Musée d´Unterlinden. Toto muzeum vystavuje umělecká díla pocházející z okolních církevních institucí. Za nejcennější exponát je považován Isenheimský oltář z 16. století, jenž je jedním z mála existujících obrazů od dvorního mohučského malíře Mathiase Grünewalda.

Nedaleko muzea stojí Basilique St. – Martin z přelomu 13. a 14. století. Baziliku zdobí několik nádherných vitráží ze 14. století. V sousedství se tyčí dominikánský kostel, jenž opatruje jedinečný obraz z 16. století s názvem „Madona v růžovém loubí“, který je dílem colmarského umělce Martina Schongauera. Při procházce ulicemi města se můžete kochat starobylými colmarskými budovami. Jednou z nich je například Maison Adolphe postavená okolo roku 1350. Neméně okouzlující je také bývalý strážní dům Corps de Garde s renesančním balkonem, či dům s názvem Maison des Têtes s vyřezávanými arkýřovými okny. Z 15. století pochází stará celnice Ancienne Douane.

Za nejkrásnější část celého Colmaru je považována čtvrť nazývaná La Petite Venise (Malé Benátky), v níž kdysi žili převážně koželuhové. Toto pojmenování získala díky četným vodním kanálům, které jsou napojeny na řeku Ill spojující Colmar s Rýnem. Nad kanály se tyčí staré městské domy, které vypadají jako namalované – tato čtvrť potěší hlavně milovníky romantiky a malebných zákoutí.

Colmar je rodištěm slavného francouzského sochaře Frederica Augusta Bartholdiho. Jeho rodný dům dnes slouží jako Musée Bartholdi, které seznamuje návštěvníky s jeho životem i díly. Dalším zajímavým muzeem je Muzeum hraček, které se bude líbit nejen malým, ale i velkým návštěvníkům. Ulice Colmaru ukrývají také krásnou fontánu Fontaine du Vigneron, kterou její autor věnoval alsaským vinařům. Celá tato oblast je vyhlášena vinařstvím, zdejší klima je totiž pro pěstování vinné révy jako stvořené. Okolo města se rozprostírají vinice a v jeho blízkosti také prochází alsaská vinná stezka.

Vzhledem k tomu, že je Colmar považován za hlavní město alsaského vinařského regionu, stal se každoročním hostitelem srpnového veletrhu vína. Během něj mohou návštěvníci okusit lahodná vína, shlédnout folklórní tance nebo si poslechnout některý z tematických koncertů. Dále se ve městě koná Mezinárodní festival hudby a Filmový festival.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie